Kees van Corry, buurtheer van de Binnenburg, Stenenplaats en Waalderstraat Voor het uitje van 1945 schreef Kees van Corry op 8 september een gedicht, waarin hij terugblikt op de bevrijdingsfeesten van 1945: 31 augustus, de eerste Koninginnedag na de bevrijding en zaterdag 1 september. Nu we zo gezellig zijn bijeen Kijk ik zo eens om me heen. Het lijkt hier wel een cabaret Wat heeft de buurt hier toch een pret. Maar op ieder wat te verzinnen, Kan ik heus toch niet aan beginnen. Al ben ik dan ook misschien eens mis, Vraag ik bij voorbaat vergiffenis. Mevrouw v.d. Pijl, de stille kracht, De werkster tot laat in de nacht. Dan Jan v.d. Pijl de tekenaar, Vier erepoorten kwamen klaar, Hij waagde het beste pak eraan, Totdat ik hem in de overall zag gaan. Maar de tijd was kort en er moest nog veel gebeuren En kon je niet wat staan te zeuren. Dan Koers vanuit het Lieftink nest, Kerel, wat deed die vent zijn best. Als die pakte een draad, had je licht in de straat Hij was met recht een man van de daad! Maar daar op het end was nog een beste vent, Al is het er een van en kruisje of acht, Zijn werklust gaf hem voor een jongen nog kracht. Hij was het die drong diep in de grond En maakte het fundament voor de Eerepoort. Zijn oog was zijn rei en alles stond recht Tot de boompjes aan toe, het leek net echt. Het was alles voor oranje, maar hij dronk het in 't geel Al was het voor het lichaam wellicht wat te veel. We hebben daar nog zoo een dubbele kracht En bedoel hiermede onze Jaap Max. De man die dagen heeft gesjouwd En alles mee heeft opgebouwd. Al ben je een paar dagen drooggelegd Kees (van Corry) Keyser was buurtheer van de Binnenburg, de Stenenplaats en de Waalderstraat. Eens per jaar ging de hele buurt met paard en wagens een dagje op stap. Zo'n gebeurtenis zien we op deze foto, op de toenmalige Duinweg, nu Rozendijk, met rechts de Kapberg en een stukje van de schuur van Isola Bella. Jan Agter rijdt voorop, daarachter 2 paarden en twee wagens van Kees van Corry. De paarden zijn mooi versierd en iedereen heeft plezier. (co„. Miek Jimmmk-Keyser) 4 Historische Vereniging Texel Nummer 100, september 2011

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2011 | | pagina 8