Gratis inhoudsopgave van ons blad beschikbaar In verband met dit honderdste nummer van ons blad stellen we onze leden een gratis inhoudsop gave beschikbaar van alle tot en met dit jubileum nummer verschenen bladen van de Historische Vereniging Texel. U kunt deze inhoudsopgave per e-mail gratis ontvangen, na een mailtje naar: historische-vereniging@texel .com Wilt u een papieren versie ontvangen, dan kan dat helaas niet gratis. Voor verzending naar een adres in Nederland kost dat 5,—, naar een adres in het buitenland 10,—. Na ontvangst van uw betaling en naam- en adresgegevens sturen wij u de in houdsopgave toe. Bibliotheeknieuws Ontvangen van: De heer J. Commijs: diverse foto's; De heer K. Modder: div. bidprentjes en Engelsche Bet door W. Mets Tz.; De heerJ.H. Witte te Maarssen: stamboomgedeelte Ouddorpse Wittes op Texel; Uit de nalatenschap van N. Wuis: poesiealbum en foto's; Fam. J. Kijne: 16 mm filmprojector voor de foto/ film afdeling; De heer S. Dros: fotoserie van Rijkswaterstaat van de werkhaven te Oudeschild in 1973 op cd, en oude foto's van Oudeschild door F Boon op cd gezet; Fam.G.W. Mets te Bilthoven: Archief W Mets Tz,met o.a. de manuscripten van door hem ge schreven boekjes, Ada van Holland-operette in drie bedrijven, vertellingen, gedichten,etc. En U had nog van ons te goed het bibliotheek- nieuws van september 2010: Mevrouw Annie Vlaming: registratiebewijs motor voertuig 1945, rundveeleveringkaart 1941, satirisch vers op Hitier; De heer H. Witte, St. Marcus: Extract Proces Ver baal publieke verkoop gronden in de polder Het Noorden 1879 voor Pieter Jz Witte; De heer D.S. Bakker: trouwboekje Kl. C. Geus en geboorte inschrijving; Mevrouw N. Broersma-Klomp: schrift met versla gen en foto's van de Havenkanters; De heer A. Maat: kopieën van foto's van de fam. Keijser/Eelman; De heer A. de Ruijter: Jozefschool, 100 jaar Katho liek Onderwijs op Texel; Stichting Historisch Boerderij Onderzoek op Texel: Boerenbouwkunst op Texel, 450 jaar boerderijbouw in relatie tot agrarische geschiedenis en wooncul- tuur, door Wilma Eelman; Mevrouw I. Plenckers-Keyser te Alkmaar: de sys teemkaartjes met Tesselse woorden en sèggies, schriften met aantekeningen, foto's en levensloop van Dr. S. Keyser; een aquarel van Blok van der Vel den; Texel, het vogeleiland door J. Drijver; Texels Volksleven door Dirk Dekker; Tragedie op Texel door J.A. v.d. Vlis; Texel, land en volk in de loop der eeuwen door J.A. v.d. Vlis; Nostalgisch Gezicht Texel, door Janna Couperus-Medema; Auf Texel, door Dr. Werner Doede; Gids voor Texel 1898 en 1899 (herdruk); De heer J. Kortenhoeven te Capelle a.d. IJssel: div. foto's en bescheiden; Cultureel Erfgoed Noord-Holland: Canon van de Noordkop; De heer Kl. Uitgeest: diverse Dorpskranten De Koog; Mevrouw H. v. Heerwaarden: bidprentjes en ge boortekaartjes; Fam. v.d. Star: Catalogus van de Schapenfokdag 1-09-1926 te Den Burg; Mevrouw W. Eelman: 18e eeuwse prent ingelijst achter glas met o.a. de Tien Geboden in het Neder lands en Hebreeuws, geschonken door de heer Po lak aan de fam. R Grisnich; Mevrouw A. de Graaf: div. bidprentjes en beschei den; De heer E van Ingen Schenau: gedichtenbundeltje "Mirre"door M. Dros-Eelman; Mevrouw A. Blom-Schrama: div. oude rekeningen, rapportboekje en div. bescheiden; Mevrouw L. Zeeman; Verbeteren waterkeringen Mokbaai Texel, van Rijkswaterstaat; De heer EH. Over te Warffum: foto Dr. Over en zoon; Rabobank Texel: diverse foto's, plaketten, beschei den etc.; De heer Sj. Schraag: Provinciaal Blad 1821 - 1960, enkele jaren ontbreken; Fam. A. Kiewiet: aanbesteding Pension Duinoord 1938. Iedereen nogmaals hartelijk dank! Heeft u nog spullen voor de vereniging, dan kunt u contact opnemen met: M. Bakker- Zijm, tel. 0222 312113, of A. van Heerwaarden, tel. 0222 313036. De bibliotheek in Tusse de Banke is iedere maandag geopend van 15.00 uur tot 17.30 uur. U bent van harte welkom. 2 Historische Vereniging Texel Nummer 100, september 2011

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2011 | | pagina 6