11 Juny 1878 Fokel [Bakels] hier met de 3 kinderen die hier blijven op de schommel en in de tuin terwijl zij met haar man bezoeken doet. 11 Mei 1879 Des middags misschien 25 kinderen op de schommel en in de tuin. Bergje 13 September 1846 Brouwer en Eelman beloven mij een wagen of 3 zoden in den tuin te brengen tot een bergje. 8Juni 1877 Pieter Boon verraste mij door gister uit eigen bewe ging een vragt schelpen op mijn bergje in den tuin te strooijen. Waar was dit bergje voor? Misschien voor de sier, maar het zal ook wel door de kinderen gebruikt zijn om op te spelen, die groeven ook 'een grote kuil, die zij zee noemderi in het grasveld. Het bergje was er 30 jaar na aanleg nog. Notaris Bok had ook een bergje in zijn tuin. Kruidengeneeskunde 16 Augustus 1864 Dominee Koning bij ons om wijnruit, want zijn jong ste kind ligt in stuipen. Hij vreest dat het de avond niet halen zal. Het hielp niet. Afscheid van Texel en overdracht van de tuin aan dominee Bakels 1 April 1879 Brief aan [zoon] Samuel en [schoon dochter] Dolfina: Mijn tuin is gereed 't zaad te ontvangen, dat ik voor anderen, niet voor mijzelven daarin zal strooijen. 2 Juli 1879 Bakels hier inmiddels (nadat wij zamen eerst zijne meegebragte koolplanten in de grond gezet hebben) aan het afteekenen van het gezicht op mijn huis uit den tuin. Bakels kon erg mooi tekenen, net als zijn zoon Rei- nier. Ze hebben het Texel van hun tijd vastgelegd in schetsboeken (zie het hoofdstuk Bakels op www.irenemaas.nl). Dominee Huizinga vertrok na zijn emeritaat naar Groningen, daar kwam hij vandaan en daar ging hij naar terug zo gauw het kon. Irene Maas Onmeedogende kaping van Texelse loodsen De overval op Den Hoorn op 3 april 1798 Na de kaping van loods- en vissersschuiten In de eerste dagen van april 1798 door de Engelsen, richtte de Municipaliteit1 van Texel zich tot de be volking met de bekendmaking, dat de onmee dogende Engelsche tyrarmen twintig loods- en vis- sersschuijten uit Den Hoorn hadden gekaapt en de mensen mee hadden gevoerd in gevangenschap. Deze simpele vermelding maakte mij nieuwsgierig naar dit ogenschijnlijk in vergetelheid geraakte verhaal. Bij het verzamelen van genealogische ge gevens over mijn Texelse loodsenfamilie Krijnen, zo'n tien jaar geleden, had ik al wat onderzoek ge daan naar familieleden die daarbij betrokken moesten zijn geweest.2 Het resultaat vond ik toen voorlopig voldoende. Het gaf me antwoord op een verhaal dat mijn grootmoeder Grietje Krijnen mij Huizinga's dagboeken 1844 J1881 11 Tussen rechte haken: aanvullingen Irene Maas 2 De Municipaliteit was het gemeentebestuur van Texel tij dens de Bataafse Republiek en de Franse bezetting in de periode 1795-1814 2 In: Krijnen, een loodsengeslacht Nummer 100, september 2011 Grootmoeder Grietje Krijnen. Historische Vereniging Texel (coll. D. Meurs

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2011 | | pagina 25