14 Maart 1856 Harde oostenwind, sterke vorst. Klaas Smit in den tuin aan 't hout zagen. Hij heeft de bouwgrond omge spit. 13 September 1869 Des nachts en den geheelen dag storm en regenvlagen De takken waaijen van de hoornen. De tuin is bezaaid met vruchten, bijkans al wat aan de boomen zit. 8 Augustus 1873 Zeer warme dag. Samuel de tuin begoten. Daarna on weer en een zeer verkwikkende regenbui. 2Juni 1874 Ik in de tuin, gelijk nogal veel in de laatste dagen, bij het heerlijke weder dat wij thans hebben. Vandaag ex tra warm, zoo dat ik mijn winteronderkleeding afleg. 16 September 1878 Vannacht heeft het vreeselijkgestormd. Het duurt nog voort. De tuin bezaaid met vruchten. Opbrengsten uit de Tuin Over het bewaren van groente had Huizinga het niet, dat was vrouwenwerk, dat deed de meid, of de huishoudster. Ook de kinderen werden inge schakeld. De oudste dochter Grietje vertelde in haar dag boekje hoe ze wiedde in de tuin, aalbessen plukte, salade en zuring afzocht, komkommers schaafde, uien en aardappels schilde, bonen plukte en dopte, appels schilde en sneed, dagen achter elkaar. Samuel schreef: Dingsdag 9 Septem.1851 Nu hebben wij een heeleboel appels en peeren en prui men geschud maar noch het meest van herftssuiker- peeren en het wijnigst van korneelpeeren. Vrijdag 26 November 1852 Grietje heeft vandaag aan het appels schillen geweest om te droogen. 6 Augustus 1868 Ik vanmorgen bessen uitgedrukt en bessenwijn ge maakt, 1 vat van 27pond bessen en 18 pond suiker, deze voor 30,5 cents. 4 September 1871 Met de Honing-pers van [Hendrik] Dijt de aalbessen uit de tuin uitgeperst voor wijn en bessenat. De voor raad was kleiner dan gewoonlijk, 2 en een half anker wijn en een paar kannen, bessenat een flesch of 12. 15 Augustus 1877 Ik de bessenwijnvaten in orde gemaakt. De huisgeno ten allen in de tuin om bessen te plukken. De tuin voor plezier De tuin van het domineesgezin was niet alleen in gebruik voor voedselproductie. Er was ook ruimte voor een siertuin en speelruimte voor de kinderen. 27Juni 1846 Johannes Bok hier des morgens te 6 ure. Op dit uur is hij nu reeds vele morgens geweest als wanneer wij meestal zeer genoeglijk in het prieëel za ten bij het ge not van het heerlijke weder en den heerlijken roze- geur in mijne tuin. 7 en 8 November 1860 Klaas Smit den tuin opgeknapt, ik bloembollen gelegd. 26 Maart 1869 Gister van Eveleens ontvangen en nu gepoot Rhodo dendron, wilde wingerd, nog een klimplant en van Westenberg eene Astrologia. [Waarschijnlijk be doelde Huizinga Aristolochia, Pijpbloem, ook wel Moffenpijp genoemd] 13 November 1850 Dirk vermaakt zich in zijn vrije uren bijzonder met Anton en Jan Vrendenberg in onzen tuin met een groot gat, hetwelk zij daar gegraven hebben, en 't welk zij ZEE noemen, terwijl zij aan eilandjes, banken, ha vens, baaijen, enz allerlei namen geven. 22 Juli 1871 Van de week een voer zand in de tuin gekregen van SijbrandJansz Keyser voor [kleinzoon] Jakob om daarop te spelen. Doorgeschoten Duitse tuinspinazie uit 1 885. (coll. Wilma Eelman) 20 Historische Vereniging Texel Nummer 100, september 2011

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2011 | | pagina 24