6 Juni 1878 Mijn tuin kwam hedenavond met 3 dagen arbeid van Jakob List weder in orde. Planten in de tuin van de dominee Uit het dagboek blijkt dat de dominee veel verschil lende soorten groentes en fruit in zijn tuin ver bouwde. Het domineesgezin kreeg zo te lezen afwis selende maaltijden voorgezet, iets wat bij de meeste Texelaars beperkt werd tot bonen en erwten. Uit de tuin kwamen de volgende groenten en fruit- soorten: Tuinkers, pronkers, krombekken, erwtjes, radijs, sla- en snijboonen, groote boonen en erwten, spinazie, wortelen, salade, chalotten, grondvruchten, sla, krop salade, pieterselij, schorseneren, kruipdoppers, kruippeulen, peulen, St. Jans-uitjes en koolplanten. Aardebeijen, bessen, kruisbessenbomen, perzikboom, peeren en pruimen, St. Laurenspeeren, stoofpeeren, wijnpeeren, diamantpeeren en foppepeeren. 20 Mei 1847 De vorige dagen in den tuin stokken gezet (223). Alles ontwikkelt zich thans voortreffelijk. 27 Mei 1847 Meest in den tuin. De pronkers komen op, krom bekken gelegd, stokken aangebonden, enz. De vrucht- boomen staan zoo voortreffelijk in de bloei als men het slechts denken kan. Ook de dikke armen der boomstammen zijn meestal met bloesems overdekt. 4 Mei 1855. Het is nog zeer koud. Wij stoken boven en beneden nog de kagchel en hebben er behoefte aan. In de tuin staat alles zeer schraal. Er is nog geen boomblad te zien, alleen zijn de knoppen gezwollen. Erwten en spinazie en groote boonen komen even op. Tuinkers hebben wij onlangs uit de bak gegeten. 22 Mei 1857 Weder zeer schoone dag na de verkwikkende regen van gister. Ik des morgens in de tuin planten verzet ten, de sla- en snijboonen zijn er nu in. 19 Maart 1873 Het is vandaag ruw koud weder geweest, zooda t ik er tegen op zag om in de tuin te gaan en de zaden in de grond te brengen, die ik onlangs van Turkenburg ont vangen heb. 21 Maart 1873 Van namiddag in den tuin en een aantal zaden in de grondgebragt als spinazie, kropsalade, tuinkers, pieterselij, schorseneren, groote bonen, kruipdoppers, kruippeulen. Gasten aan tafel Huizinga had een groot huishouden met veel aan loop en logeergasten, daarbij bleef ook vaak zo maar iemand eten. 18 September 1854 Twee wagens korte turf van Arie Ran en 1 wagen korte van Jan Rab en 1 dito lange van hem ontvangen. Antje Boon [heeft] ze gestapeld. Zij [heeft] hier des middags gegeten met haar zoontje Dirk, een zeer stijfzinnige knaap, die volstrekt weigert eenig werk bij mij in den tuin te doen en daarmede wat te verdienen. 3 September 1867 Ka trina en Sina ontvingen bij zich op de Tent te thee drinken, enz, Margo en Rina Keyser en 2 logees uit Amsterdam, Jane Lokker, Adriana Vrendenberg, Fokeltje, Koosje Wentink, Rika Slothouwer. Deze kwamen des avonds terug met den Heeren Willem en Herman Westenberg, Arend Kikkert en Bernard Lokker, Cornelis Vrendenberg, daarbij Samuel en ik, dus 18 personen hier boterham gegeten. 16 Mei 1870 Bakels en vrouw bij ons te eten, de avond gepasseerd. 10 Juni 1871 Brief van Dolfina aan Samuel: Vader loopt des morgens expres naar de tuin om mij wat radijs bij 't ontbijt te bezorgen. Wat ze precies te eten kregen schreef Huizinga niet op. Hij noteerde vooral zijn eigen bezigheden, niet die van anderen. Fragment uit de eerste kadastrale kaart van Den Burg. (coll. Irene Maas) 18 Historische Vereniging Texel Nummer 100, september 2011

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2011 | | pagina 22