Foto's met een vraag paar vriendinnen, waarvan de namen bekend zijn. Ook zijn er nog een paar oude schoolfoto's van mijn vader. Op grond van deze gegevens denk ik enkele namen te kunnen doorgeven. Maar hangt u mij daar niet aan op. De dames: 3. Grietje Huisman en 11. Jo Huisman (ik denk dat zij familie waren van Adriaan Huisman, de postbode (de vader van Tjip); 12. Cornelia Schrier; 13. Marie Maat; zij komen ook voor op de foto van Co Kortenhoeven; mogelijk was zij de latere echtegenote van 15: Kees Tuinder; 19. Nanning Maat. (maar allemaal met een vraagte ken). Zeker is de naam van 18. Ik heb het nog even bij haar dochter Piëta uit Heemstede (81 jaar inmid dels) gecheckt: "Krientje van (de blinde) Piet Diekse", Krina Dijksen (1893 - 1968), gehuwd met onze ome Jaap Kortenhoeven. No. 9 lijkt er wel "leruje van de swarte van Janie Kikkert. En het zou me niet verbazen als er nog een Krijnen-Tompot (no. 8) - de moeder van Tinie Krijnen - bij staat. Irene Heerschap-Kool denkt daar toch anders over, ze herkent in de mevrouw die wij het nummer 8 gaven, haar pleegmoeder Marretje Moojen. We danken u allemaal voor uw hulp. Misschien dat deze foto namen aanleiding kan zijn tot speurtochten bij de families Kuijper, Al- kema, Huijsman en Voigt? Simon Dros Echt op sien Tessels is de naam van het progamma dat zich zaterdag - middag 22 oktober afspeelt in de grote zaal van de Lindeboom. Het begint om 14.00 uur, duurt ruim twee uur en bestaat uit gedichten en versjes, verhalen en anekdotes, sketches en liedjes. Dit alles in het Tesselse dialect. Zoiets heeft bij ons weten niet eerder plaatsgevonden! Hieraan wordt door Tesselaars en oud-Tesselaars meegewerkt: Aart van den Brink, Nel Bruin, Gré, Jaap en Nico Dros, Harry de Graaf, Gelein Jansen, El Kortenhoeven, Ko van Splunter, Gerrit Terwindt, Theo Timmer en de zanggroep van de Historische Vereniging. Deze mensen zijn echte liefhebbers van het Tesselse dialect en willen dat heel graag laten horen en zien. Ina Schrama verzorgt de regie van deze speciale middag. Kaarten, inclusief consumptie, kosten 3,- en zijn in alle dorpen en aan de zaal verkrijgbaar. Nadere informatie volgt in de media, maar reserveer deze datum alvast! Maarten 't Hart en Gerard Kuip We gaan naar Schiphol Schiphol was in mijn jongensjaren een geweldige trekpleister. Het hoorde bij je opvoeding datje daar eens moest zijn geweest. Tientallen schoolrei zen van alle scholen op Texel hadden Schiphol als reisdoel, maar vergeet niet de leden van zusterkrin- gen, boerenbonden en Teso personeel; ze trokken er op uit om het allemaal te bekijken. De oudste foto die ik heb is van schooljaar 1930/31. Leerlingen van de OLS Oudeschild staan trots op de foto voor "De Blauwe Tesselaar". Die onderhield een verbinding met vliegveld "De Vlijt" op Texel. Honderden foto's van Texelse groepen en school klassen moeten daar gemaakt zijn. Als 10-jarige jongen stond ik zelf met de 4e, 5e en 6e klas op de trap voor de "Edam". Wij willen graag meer foto's van Schiphol afdruk ken in de komende nummers van ons blad en een overzicht krijgen van alle Texelse groepen die op Texel gefotografeerd zijn. Wij willen daarom ook graag een scan maken van uw foto's. Er bestaat een grote kans dat die dan in de volgende aflevering van ons blad terecht komt. Wilt u s.v.p. alle namen erbij vermelden? Voor een goede gang van zaken het volgende: Foto's kunt u brengen of sturen naar Simon Dros, Heemskerckstraat 80, 1792 AC Oudeschild. Mailen kan ook: simon@oudeschild.nl. En we ko men ze natuurlijk ook graag bij u ophalen. De foto wordt vervolgens door ons gescand en weer bij u terug bezorgd. U kunt de foto natuurlijk ook zelf scannen. Doe dat dan met 300 dpi en wilt u hem daarna mailen naar simon@oudeschild.nl? Simon Dros 6 Historische Vereniging Texel Nummer 100, september 2011

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2011 | | pagina 10