Van het bestuur Tijdens de algemene ledenvergadering op 14 april jongstleden in de Vermaning in Den Burg werd af scheid genomen van de bestuursleden Jacques Dijt en Maatje Kikkert-Kuiper. Jacques Dijt was voorzitter vanaf 2000 en Maatje Kikkert-Kuiper secretaris vanaf 1992. Beiden gaven enige tijd geleden te kennen om persoonlijke redenen hun bestuurfuncties te willen beëindigen. Jacques en Maatje hebben heel veel bete kend voor onze vereniging en blijven gelukkig ook in de toekomst actief bij ons betrokken. Elko Vermeulen uit Oosterend werd verkozen tot nieuw bestuurslid. Na de pauze liet meester-verteller Jan T. Bremer ons zijn jongensjaren tijden de Tweede Wereldoorlog meebeleven. Tijdens de bestuursvergadering van mei werd in de vacante functies van voorzitter en secretaris voorzien door en Nieuwe leden R. Arensman, de heer en mevrouw A.G. Boerhorst, P. van Bruggen, mevrouw M. de Graaf-van Vliet, TM. Haasdijk, W. van Heerwaarde, mevrouw P.M. Herweyer-Stoepker en G. von Holte in Den Burg, in Oudeschild mevrouw M. Visser-Eenhoorn, de heer en mevrouw Hegeman en de heer J. Hemelrijk. O. Schilling in Den Hoorn, mevrouw A.M. van Mameren-Baijs in De Zilk, H.M. Vlek in Huizen, C.T. van Tenten in Krommenie en mevrouw T. van Elsland in Oostzaan. Van onze penningmeester De volgende twee regelingen zijn misschien interes sant voor vrijwilligers van de Historische Vereniging Texel: Als onze vrijwilligers kosten gemaakt hebben voor onze vereniging, maar die niet gedeclareerd hebben, dan mag die vrijwilliger die kosten meetellen als ge wone gift bij zijn of haar aangifte inkomstenbelas ting. De Gemeente Texel heeft een verzekering afgesloten voor alle vrijwilligers op Texel. Dus overkomt u of uw vervoermiddel iets, als u bezig bent met vrijwilli gerswerk voor onze vereniging, dan bent u daarvoor verzekerd. Dat geldt ook voor wanneer u onderweg bent van huis naar Tusse de Banke v.v. Voor meer informatie kunt u altijd contact opnemen met de penningmeester. Bibliotheeknieuws Ontvangen van: Mevrouw N. van Hoorn-Westdorp: oorlogsverhalen van grootouders, opgeschreven door schoolkinderen; OSG Texel: 8 LTS foto's uit de zeventigerjaren van leerlingen en leerkrachten; Uit de nalatenschap van mevrouw Goukje Witte: Texelse boeken, ansichten, plakboeken, foto's, dia's en videobanden; Via de Gemeente Texel van H. Brouwer Schut: enige foto's en ansichten; Mevrouw D. Witte-Witte: videoband Reünie ULO 21-10-1989; Dames Maas: vaantjes en oorkonden Ouwe Sunder- klaas; Kees Jaap Harting: diverse fotoalbums met Rijkswater- staatfoto's van C.P Harting; Frits Witte uit de nalatenschap van Kneel Hin: andere plakboeken, tijdschriften, foto's, boeken en topografi sche kaarten. De heer W. Kalkman: De avonturen van Dirk Kooger; Mevrouw Roelie Bakker: fotonegatieven op glasplaatjes; Mevrouw Lies Vinke: Texelse suikerzakjes; Mevrouw Blom-Vonk: doosje met griffels, knikkers, tol, kwartetspel, 2 schoolfoto's en een brievenstan- daard met Texels tafereel; De Roode Boet, ets door Souwtje de Wijn, gesigneerd Zwanenburg. De Roode Boet stond achter de Blauwe Poort, tegenover "De Eendracht" en had een rood pan nendak. 2 Historische Vereniging Texel Nummer 99, juni 2011

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2011 | | pagina 4