Een Tesselse boerin was in Amsterdam en moest naar het ziekenhuis. Ze vroeg aan de conducteur: "Hoe kom ik in 't siekehuus?" "Uutstappe en d'r foor springe, mevrouw! Heintjebuur zei over een stel dat pas laat getrouwd was: "Hèèwwe se free wuppe! Een vrouw vraagt in de winkel van Kortenhoeven: "Benne deuze plontjes fers?" Grootmoeder Kortenhoeven zegt: "Néé, plontjes benne nooit fers, die benne saaid en deerna groeie se. Olliên bróód is fers. Er was eens een gastdominee van de overkant die kwam te preken. Na de kerkdienst ging hij dan mee met grootvader Kortenhoeven om koffie te drinken. Ommoe zei op een gegeven moment: Moet uwes mee ete dommeneeVoordat de goede man kon antwoorden ging ze verder met: "We ete irrepels met irrepels en 'n blóóte kont toe!Dominee bedankte met: "Néé, dank u, ik heb brood mee." Annie vertelt: "Een tante van me zou oma worden en daar was ze héél 'gróós' op. Een schoonzuster van haar ook en het leek een wedstrijdje te worden wie het eerste oma zou zijn. Kort en goed, de schoonzuster wint. Ze zei tegen tante: "Nelie, moet je nouweres hoore hoe dot kiendje hiet. "Nou, hoe hiet se don?" Schoonzus: "Nou, se hiet Bianca Corona Priscilla!" Seit Nelie: "Hé, se hiet na briefpepier! Ik hod 'r maar Trijntje noemd. Meneer Bakker was 25 jaar verbonden aan de visaf- slag van Oudeschild. Een mooi jubileum om een feestje te houden en de goede man een geschenk aan te bieden. Er werd geld opgehaald bij de mede werkers voor een bloemetje en een hartversterker- tje. Lucas Schagen kon de man niet zo goed zetten. Dus toen ze bij Lucas Schagen kwamen collecteren zei die: "Néé, ik doe niet mee, maar kom gerust nag es langs os 't foor 'n rouwkronsie is. Dirk van de Vrolijke komt altijd tussen de middag thuis warm eten. Daar geniet hij van. Op een keer zei hij tegen zijn vrouw: "Grietje, ik ben bee je te gost. In de Lindeboom krig je 't niet beter en deer moet je nag duur foor betale ok! Jan Kuijper uut Skil was met zijn maats aan 't stap pen. In het cafeetje bij De Slufter waren ze al aar dig in de lorum, toen Jan naar de w.c. moest. Daar hing een spiegeltje. Hij keek er in en riep: "Wie heb 'r permissie hod om fon mee 'n pertret op te hange!" en sloeg met één klap de spiegel an digge len. De knechten van een boer konden door het slechte weer geen werk op het land verrichten. De boer zei dan ook tegen ze: "Gaane jullie maar te heine; dut weer is te slecht foor de peerde! Liefhebbers van het 'Tessels dialect'. De dialectclub organiseert een dialectenmiddag in de theaterzaal van de Lindeboom-Texel op zater dag 22 oktober a.s. Het wordt een "Tesselse diejelecte dag. De organisatie is in handen van Gerard Kuip na mens de dialectcub en Maarten 't Hart namens het bestuur. Meer weten? Mail naar: Gerard: fam.kuip@hetnet.nl Gerard Kuip en Simon Dros TipToppies TipToppies Aris Jan Eelman *07-08-1 891 tx C. Eelman *22-01-1907 M. Zwaan-Eelman *15-10-1905 32 Historische Vereniging Texel Nummer 99 juni 2011

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2011 | | pagina 34