h Bibliotheeknieuws Ontvangen van: Mevrouw G. Jurjens: De avonturen van Kikker, door Huib Fenijn; De heer D. Kuiter: div. fotonegatieven; De heer G. Kuip: dia's van schoolactiviteiten van de LTS 1970; Mevrouw Meis Blom: handwerkjes van Ma Alderlieste, oude ansichten, gastenboek 1931-1968, en div. andere bescheiden; De heer H. Ploeger: div. oude rekeningen en bescheiden betr. TEM; De heer Th. Reij: grote foto in lijst van de Kogerstraat, en presentje in lijst van pater Witte; De heer R. v.d. Veen: doos knipsels betr. Texel; Mevrouw I. Heerschap- Kool: div. foto's; Familie Witte: album met kopieën van oude ansichten en foto's; De heer C. de Jager: Nederland in de prehistorie, redactie L.P. Louwe Kooijmans, PW. van den Broek, H. Fokkens, A. van Gijn. 2005; Mevrouw Boswijk: Gedichten van meester Laan; De heer G. Dros: oude ansichten en foto's; De heer G. Westerlaken: familiegeschiedenis Gerrit Westerlaken en Marijtje Maat, uitgave 2009; Familie Buren: archiefbescheiden "Flierefluiters"; Uit de nalatenschap van mevrouw N. Wuis: foto's, ansichten en diverse boeken over Texel; Mevrouw H. Boekel-Kooijman: archiefbescheiden peuterspeelzaal Den Burg; Mevrouw A.M. Stoepker-Meursinge Reynders, weduwe van Cees Stoepker (geboren op Vruchtbaar oord, zoon van Roel Stoepker) schonk ons twee werken van Blok van der Velde: een aquarel van "De Nederlanden", geschilderd in 1947 en een olieverf, gezicht op het Simonsplaatsje en het Oude Huis uit 1944. Iedereen nogmaals hartelijk dank! Gekocht: Effies buurten, door M. Witte-de Kind en G. Zegers- Zijm. Heeft u nog spullen voor de vereniging, dan kunt u contact opnemen met: M. Bakker- Zijm, tel. 0222 312113, of A. van Heerwaarden, tel. 0222 313036. De bibliotheek in Tusse de Banke is elke maandag middag open van 15.00 uur tot 17.30 uur. U bent van harte welkom. Blok van der Velden maakte deze aquarel van De Nederlanden in 1947. Collectie Historische Vereniging Texel 2 Historische Vereniging Texel Nummer 98 maart 2011

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2011 | | pagina 4