Lunette Oude Schild Texel. Omdat Napoleon aanvallen van de Engelsen verwachtte, liet hij langs de gehele Atlantische kust fortificaties bou wen. Het werd een lange keten, waaraan knappe ingeni eurs meegewerkt hebben. In de jaren 1811 en 1812 wer den in dat kader ook verbeteringen en veranderingen doorgevoerd aan De Schans en werden de Lunette en de Redoute gebouwd. Deze fortjes bestonden uit enkelvou dige aarden wallen en dienden ter dekking van De Schans bij eventuele aanvallen. Langzaam raakte alles in verval en vanaf 1920 werd er geen onderhoud meer verricht. In het jaar 1921 werden de drie forten op de voorlopige monumentenlijst ge plaatst. In 1922 werd De Schans opgeheven als vesting werk. Toen de werkzaamheden aan de Afsluitdijk doorgang vonden, werden de waddendijken van Texel ook hoger en breder gemaakt. In 1929 werd al een begin gemaakt met het afgraven van de forten ten behoeve van de Texelse dijken. De Texelsche Courant meldde dat 'voor de ophoging van de dijk de Directie van de Zuiderzee werken de beschikking heeft gekregen over de Redoute Op deze foto, gemaakt voor 1 904, is links het talud van de Lunette te zien.. Foto's in coll. S. Dros De toren van de rooms-katholieke kerk en de pastorie dateren uit 1904. Foto In coll. S. Dros Oudeschild (Texel.) Uitgave \V. C. KEIJ. Den Burg Texel. Rechts is nog een stukje van het talud van de Lunette zichtbaar. coll. hvt Nummer 98, maart 2011 Historische Vereniging Texel 19

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2011 | | pagina 21