Foto met een vraag De foto uit nummer 96 over de medewerkers van de E.H.B.O. leverde met uw hulp de volgende feiten op. De foto is genomen nabij het voetbalveld van SV Texel, want op de achtergrond staat de ballen- vanger. De drie verpleegsters die links geknield zitten komen waarschijnlijk niet van Texel, want hun namen zijn onbekend. Achter: Marrie Barhorst - Nel Westdorp - Hamke Veenbaas - mevrouw Van der Zwaag - Rie Koorn-Siemons - Arie Schouten - Duw Hin - Roeper - Frans Geense en helemaal rechts zwemleraar en TEM-machinist Gerard van Beek. Voor: de drie onbekende verpleegsters - Annie Zijm - Rie Bakker 'van de luitenant' en nog een onbekende verpleegster. Daar zitten ze dan. Hebben ze lekker gefietst of een heel eind gewandeld? We weten het niet! Het is mooi weer en het is zomer. Het schoeisel lokt niet erg uit tot lange wandelingen en helemaal rechts naast de dame in de witte jurk ligt een tas. Niet een damestas die je zo meeneemt aan de hand, maar een fietstas. Even een lunchpauze? En stopt de dame, 2e van links, net nog iets lekkers in haar mond of veegt ze haar lippen af na een lekker hapje? We weten het niet! De dames zijn luchtig gekleed, dragen lichtgetinte jurken met korte mouwen. Is het een zondag soms, dat ze er zo maar op uit kunnen? Is het een vrouwenclub of een zusterkring? Komen ze uit De Cocksdorp, De Koog, Den Hoorn? We weten het niet! We weten zelfs niet hoe ze heten en daarom hebben we uw hulp hard nodig. Als u het weet, wilt u dat dan doorgeven aan: Hanna van Heerwaarden: 0222-312458 of aan Ria Schraag: 0222-314753? U kunt ook mailen naar simon@oudeschild.nl in |irn in hi mi inn Nummer 98 maart 2011 Historische Vereniging Texel 13

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2011 | | pagina 15