Nutsvoorlezing van den Texelsche boer Geert over zijne reis naar Amsterdam en verblijf aldaar, op 1 9 februari 1 863 (Versmaat a la Methode privée) Jullie leest, zóó ik meen, net als ik alle dage de Haarlemsche Krant En weetje dus wel, weer over ze de leste tiêd zon spiktakel maakt hèwwe in ons land Hoe ze fan Amsterdam héél na de Noorzéé de grond deur wille spitte En fan de provincie Noordholland een eyland wille make, net as ditte Je weet dan ok mit wat 'n drokte ze in de Eerste en de Twiede Kamers fan de State Over dat ding hèwe moete zitte skriêve, riddenere en prate. En dat er dag achter dag 'n hééle zoo brieve en rekeste kwamme Dat ze de deurspitteree toch maar zowe annemen die gróóte Bramrne Nou hèw ik op reis na Amsterdam weer ik je strak fan fertelle zei, hoord bee okasie Dat ol die brieve en rekeste fan mense uut stede en durpe, die het niks angaat, nies was as kullasie Want al dat gezeur of ze toch assiebluuft deur wowe spitte Is anstookt deur leu, die graag bluve wille wat ze benne en nou op het kussing zitte Jullie fertelt maar niet dat ik 't seid hèw, 't mogt-ers kwaad kenne Deer wee Tesselaars nag-ol mit de keuninkleke fermielje bevriend benne Mogt het kwaad bloed sette bee die leu of er soms wat lan komme En dat wow ik niet graag, foor mien beste peerd niet, Jandomme! Je weet dan uut de krant, dat dat ding nou héélekedöl kant en klaar is Tenminste op pampier en 't skeelt me ok niks niemandal As er maar gien gevaar is Om te ferzupe, deer hèw 'k 'n hekel an, laat ze maar wurme, spitte en sjouwe As ze bee 't betale fan de onkosten ons Tesselaars er maar bute houwe Dat ik jullie dut iên en aar bee deuze okasie nou nag ers herinder of fertel Dat is nou de inleiding, weet je, dat begriep jullie zeker wel. Nou komt de preek, of eigelijk is 't gien preek wat ik zei het maar leze 'k Wed datje allegaar wel rade ken weer over mien redevoering zei weze Het apenhuis in Artis, getekend door C. Springer in 1 853. Nummer 92, september 2009 Historische Vereniging Texel 7

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2009 | | pagina 9