Van het bestuur Bibliotheeknieuws De rubriek Tessels prate met tekeningen van Monica Maas in ons verenigingsblad wordt vrijwel sinds het verschijnen van het eerste nummer verzorgd door onze onvolprezen Gré Dros, lid van de dialectgroep. Zij heeft te kennen gegeven dat het moment gekomen is om deze rubriek over te dragen aan een opvolger. Wij respecteren dit besluit uiteraard en zijn haar zeer veel dank verschuldigd voor haar jarenlange inspanning voor onze vereniging. Ongeveer 85 keer is deze Texelse inbreng verschenen, voorwaar een prestatie. Met Gré's besluit zal aan haar medewerking aan de activiteiten van onze vereniging geen einde komen en daar zijn we heel blij mee. In de afgelopen maanden ontvingen we van: De heer J.G. van Tunen: Coöperatieve Vereniging voor Kunstmatige Inseminatie Texel 1947 - 1988. De heer S. Dros: Kuilen in de golven, door Jacques van Harten 2008. De heer E. van Egmond: diverse films gemaakt door Willem Visser. De heer A.A. van Wijk te Uithoorn: CD met lucht-opname uit 1939 en een tekening van Texel in de vorm van een zeehondje. Uit de nalatenschap van mevrouw M. Commandeur - Verberne: diverse bidprentjes, overlijdensadvertenties, fotoal bum met Texelse foto's, fotoalbum Koninklijk Huis, en een oud boekje van 1870 uit bezit van Neeltje Zijm. Mevrouw R. v.d. Berg - Witte: Texel's droeve en blijde dagen, door Huib Fenijn 1945. De heer Jan Huisman: diverse oude foto's, mapje minifotootjes, en een Burger Dorpscourant 1983. De heer A. Oosterbaan: Texel warmer, over de gevolgen van klimaat verandering op Texel, uitgave Ecomare 2008. Mevrouw T. Koopman - Roeper: Texelstoom, door W.J.J. Boot 1980; Oudeschild, winkeltjes, kroegjes en dorpsgenoten, doorJ.J. Bakker 1999; Texel van 1900 tot nu, door Annemarie Zuydweg 1993; Buurtschappen op het oude Texel, door J.C. v.d. Pijl 1992; De Historische Vereniging Texel begint in september weer met haar activiteiten. Het bestuur nodigt haar leden van harte uit om aan één af meerdere activiteit(en) in 'Tusse de Banke' deel te nemen: Bibliotheek/genealogie: op maandagmiddag van 15.00 uur tot 17.30 uur. Zanggroep: op maandagavond om de 14 dagen, aanvang 20.00 uur, de eerste keer wordt nog bekend gemaakt. Dialectgroep: de 4e dinsdag van de maand om 15.00 uur. Verzamelaars: 4 keer per jaar, zie Texelse Courant. Fotowerkgroepen: op dinsdag en donderdag morgen van 10.00 uur tot 12.00 uur. Archeologiegroep: Op donderdagavond vanaf 20.00 uur. Veranderd gezicht Oosterend 1900 - 1981, door Janna Couperus - Medema; Een kunstenaar zag Texel, met werk van Frans Boers, tekst J.A. v.d. Vlis; Poëziealbum, uitgave van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen 1990; De Nieuwe haven van Texel, met het Dorp 't Schilt in 't verschiet. Mevrouw T. van Leersum-Koorn: een fotoalbum met familiefoto's. Mevrouw I. Bakker - Boon: bouwtekeningen van De Mok, Loodsmansduin en Esso tankstation 't Horntje. Iedereen nogmaals hartelijk dank! Heeft u nog spullen voor de vereniging, dan kunt u contact opnemen met: M. Bakker - Zijm, tel. 0222 312113, of A. van Heerwaarden, tel. 0222 313036. De bibliotheek in Tusse de Banke is elke maandag middag geopend van 15.00 uur tot 17.30 uur. U bent van harte welkom. Nieuwe leden J.C.G. Bakker, C.J. Duinker, M.J. Kikkert, mevr. N. Kooijman, mevr. P Lindeboom, H. Malschaert, C. Smit, E. Stiekema en K. van Tatenhove, allen te Den Burg. M.H. Eelman, de Cocksdorp, H. de Graaf De Koog, N.P. Volkerts, Den Hoorn, M.M. Duin, Wijde Wormer, H. Geerlings, Aalsmeer, mevr. M.T.G. Peet-Graaf, Hilversum, N.Ph.M. Slinger, Santpoort-noord en P. Witte, Bleiswijk. 2 Historische Vereniging Texel Nummer 92, september 2009

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2009 | | pagina 4