genog". Dat is de Tesselse versie van "In het veen ziet men op geen turfje". En 'stank voor dank?' Dan kun je op z'n Tessels zeggen: "As je een farreke goeddoet, krig je d'r teminste nag spek foor terug". Ik doe ook nog een greep in al die leuke sèèggies: "'t Is déér allegaar potjes en pukjes, maar de kiender lóópe met twie linker klompies". (Huis en interieur is tip-top en vol opsmuk, maar de kinderen krijgen geen aandacht.) "Beter met een ouwe skuut op 't water, als met een neuwe wage op 't land". (Vissermantrots). "As je oud wordt, neem je alle flaage waar". (Tja, dat ik ervaar tegenwoordig zelf soms ook Zo kan ik nog wel een tijdje doorgaan. Een paar anekdotes nog! Eerst deze: Dirk Lap van 't Neuweland zat na de markt altijd een hele tijd te dammen met de Schumakers. Op een keer keerde hij in 't donker naar huis terug met heel weinig licht op z'n fiets. "Hee Lap, wat hei-je slecht licht"! Zegt hij: "Wit sow-et, d'r is toch niks te siên". En dan deze: Koster V.d. Brink had de vloer van de kerk gedweild en liep met opgestroopte broekspijpen en op blote voeten. Zegt Paulus Kuijper: "Wit hei- je witte biêne"! Zegt V.d. Brink: "Het benne niet alliên me biêne, zon héél pak hèèw ik"\ Tot besluit is hier de favoriete tekening van Monica en van mij met de daarbij behorende anekdote: "Weerom komme jullie soches altóós iên foor iên naar bute"?, vroeg iemand aan de kinderen van een groot gezin Witte. Antwoord: "Wee hèèwwe maar iên heerkam"\ Tenslotte: Deze rubriek gaat door, er wordt gewerkt aan een 'doorstart'. Nogmaals iedereen bedankt voor alle bijdragen en vooral ook voor de leuke reacties die ik steeds kreeg. Ik gooi de skoffel op het boetje, maar ik bluuf altóós Tessels prate! Hou ons mooie Tessels in ere! Gré Dros. tekening door Monica Maas 32 Historische Vereniging Texel Nummer 92, september 2009

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2009 | | pagina 34