Juf Dros krantje weer ze in skriêft omdol gien méns dot mg doen ken zóals see dot doet'. Neeltje schudde haar hoofd. Haar vriendin kon je werkelijk van alles wijsmaken. 'Fon wie hei-je dot nou weer hoordfon Sieme Dubbeltje, Reijer Steekie of De Geest? Of bei-je oppe have weest om een vissie en heb je déér staan te lelie'? Aaf keek verontwaardigd. Ze was natuurlijk op de haven geweest, dat kon ze niet ontkennen, want haar handen roken nog naar vis en dat had Neeltje allang door. Jajek, dot hèèw ik deen en dot ferhaal heb ik déér ok hoord', bekende ze. Lieve Aafie fan me, die Gré is nag een nichie fan me en wot je nou ollemaal vertelt, klopt fan gien kant. Je heb gliek dot Gré ol wot ouwer wordt, maar ze is nou pos 79; ze ken dus nag 'n hééle tiêd mee en dot ze stoppe zow is ok niet hillemaal waar, wonl ze gaal gewoon wot aars doen. Ze wil nouwers wot aare stukkies skriêve, dus zet dot rare idee inaar uut je hoofd'. Zwijgend dronken de twee vrouwen de koffie en Aafje vermaalde de koekjes tussen haar kiezen. 'Weetje eigelijk wel wat er loos is Aaf, Gré wordt tachtig in augustus en ze doet wel gien gróót féést, maar de fermielje mag om 'n borreltje komme en don mag jee met me mee. Liekt jow dot wot'? 'Nou', zei Aafje, 'ik hou wel van de smikkel en de smakkel, dot weet je toch, Neeltje'? Achter: Grietje Zijm, Maartje Eenhoorn, Reina Smit, Janna Bruin, Janna Bootsma Voor: Dori Bakker, Marian Smit, Juf Gré Dros, Lida Keijzer. Collectie Gré Dros We zaten in de klas bij juffrouw Room en we kregen handwerken van juf Dros. Ik had een plissé gebreid rokje aan en we mochten van juf Dros met ons gat op de leuning en met de schoenen op de zitting gaan zitten. Het borduur werk had ik dus op schoot en ik was een vogel of een poppetje aan het maken. Toen ik klaar was met het werkje, ging ik naar juf om het te laten zien. Wat dacht je, ja - ja, het zat aan m'n rok vast!! En ohh, nu moest ik het allemaal weer uithalen voordat de tijd om was. Dat lukte, want juf heeft me toen geholpen. De week daarop begon ik met frisse moed opnieuw. Het was een schat van een juf. Reina Smit Volgens Gré Zegers-Zijm was dit in de 4e klas in 1953 30 Historische Vereniging Texel Nummer 92 september 2009

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2009 | | pagina 32