Foto met een vraag Hier staan Texelse bakkers voor de meelfabriek van de Meneba in Rotterdam. Het is dinsdag 17 mei 1938. Een bezoek aan de meelfabriek was niet de normale gang van zaken. Carine Wortelboer van Meneba meldde ons dat dit heel bijzonder was, omdat er geen bezoekers werden toegelaten in de fabriek. We zijn dan ook heel benieuwd hoe die Texelse bakkers dat voor elkaar gekregen hebben. De mensen op de foto kunnen we bijna allemaal een naam geven. Hier en daar missen we een voornaam of de meisjesnaam van een van de vrouwen. Daarbij kunt u ons helpen. Achteraan staan: Jan Simon Dros Johz, Oudeschild Pieter Dros Gerbrz, Oosterend Martinus Witte, Den Burg Sierne de Waard, vertegenwoordiger van Meneba op Texel, Den Burg Cornelis A. Kaczor, Oudeschild Adam Kalf, Den Burg Jac. A. Dros Gerbrz, Den Hoorn Gerbrand Dros, Oosterend Dirk P. Koorn, Den Burg Cornelis P. Moojen, Den Burg Aad Bakker Jacz, Den Burg C. Blom, De Cocksdorp Jacob Bakker, Den Burg A. Buijs, De Cocksdorp. Midden: Jan Hendrik Kikkert, Den Burg Nelie Moojen-Peereboom Marie Dros-Burger, vrouw van Pieter Ma Blom-Alderlieste Neeltje Witte-Smit - Koorn-? Johanna Bakker-Keijser Pietje de Waard-Alderlieste Aagje Kaczor-Koning. Voor: Antje Kikkert-van der Vis Antje Hendrika Dros-Kuijper, vrouw van Jan Simon. Niet alle Texelse bakkers staan op de foto. Deze bakkers hadden aandelen gekocht in de Meneba de Meelfabriek der Nederlandse Bakkerijen. Oprichter was de heer Kraan sr. Tijdens de mobilisatie liepen de bloemprijzen ondanks alle overheidsbemoeiingen voortdurend op waardoor de winsten van de bakkers Nummer 92, september 2009 Historische Vereniging Texel 13

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2009 | | pagina 15