Nieuwezijds Voorburgwal met Nieuwe Kerk, tekening door L.W.R. Wenckebach 't Is aardig mit dat gast, ik begreep het niet doe de knecht uut 't lozemenl het me wees. Hoe dat komme ken uit de gastfebriek die héél an 't are end fan de stad is Zómmaar onder de grond deur, deer toch nurges zóó veert ik siên kon een gat is Wat ik die evend niet siên hèw mit gast lumeneerd, ken ik niet sègge Dat moet ik je schuldig blieve, en dan ware er die er allerhande riempies onder hadde late skrieve Ter ere fan de Keuning Wullem en sien maats en fan de deurspitteree. In vlagge en sasjenette, in gierlandes en allerhande liefhebberee. Wat 'n volk op de biên in de Kolverstréét en op de Nuwwe Diek En wat een kleedasie, ik docht, die benne zeker allegaar erreg riek. Zóveul seed en flenel of fleweel, hoe het hiet, en zóveul mooije kleere Maar'k ken ok weze, sie ik in mezelve, dat ze ferskrikkelek beere! Die was ik moéd fan 't kuijere, en ben ik een huus inlóópe, deer ik de fiool hoorde gaan Maar om je deerfan te fertellen as Martje dr bee is zóó as nou, dat takel sow ik niet staan! Er wasse een hééle zoo juffrouws, mooije meikes en er wazze er bij Die mooijer kleed wazze as de dochters fan de Burgemeister en fan de Dommeneij Nou fertel ik deer niks meer fan; doe ik thuus kwam hèw ik een brief an Martje zitte skrieve Dat ik fan plan was om er nag een dag an te knóópe en in Amsterdam te blieve. Ik hèw aredaags nag een heeleboel mooije en freemde dinge weze siên Deer ik je nag fan fertelle zei as ik eers uut mien glaassie drinke hèw, zóó mitien. Allereerst en ik 's murges na Artjes weest, maar deer is wat te siên Een hééle dag hei je werk sow ik sègge mit de levendige diere alliên En dan die opstopte feugeltjes en skilpe en zéédinge deer omhóóg En dan de Hippetamesse, dat benne kirzels hoor, ze leven in 't water en op het dróóg In Artjes hèw ik bier, zóó as ik nooit in mien leve proefd had, dronke 't Werd temet heelekedöl skuum, doe ze 't uut de vies in mien glaassie skonke. Op 'n pampiertje er bove stond mit slimme letters: "Hollandsch Ale" 'k Docht as ik na huus gaan neem ik er 'n vies of wat fan mee. Doe ben ik flak naast Artjes in een are tuun in de Ortus Mekanekus gaan Maar jonge! Wat sien je deer een rare blomme en allerhande bóóme staan Koffijbóóme, bróódbóóme, kakau- of sukelaadbóóme en ik weet niet wat boóme al meer 'k Sei leuge de baas erfan: 'Ja, je ken een boer wel wat wies make, maar 'k gloof niet alles, Meneer! In de Planiasie hèw 'k me laate uuttekene deur de hoe hiet het ok weer? Deur de porteretrie Nummer 92, september 2009 Historische Vereniging Texel 11

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2009 | | pagina 13