De achterzijde van de Nieuwe Doelenstraat bij Hotel des Pays-Bas, tekening door L.W.R. Wenckebach En 'k sèg zóó, déér 't nag niet deur is weerfan die bliedskap en dat lumeneere? Er niet deur? Er niet deur?, riepe ze en ze keke me an as wilde beere. Maar ik hieuw me streng stief en 'k hou vol dat 't nog niet door is Want of jullie en de Eerste en de Twiede Kamer en de Keuning er al foor is Dat helpt nag niks niemedal, as de Noordzéé en sien maat maats het niet hèwwe wille 't Is immers op 't pampier allien nag maar deur en as het klaar komt, laat ik me wel fille! Ze wazze erg kwaad! Maar dat skeelde me maar een héél klein beetje En ik hoorde later in mien eige kamer (want de deur stond op n reetje) Dat ze er om lachte en teuge mekaar seije, die boer het toch eigenlijk wel geliek Er moet nag héél wat beure eer 't klaar is; 't is nag zóó vast niet al een diek. 's Eves ging ik de lumenasie op mien gemak ers goed bekieke Wat een lichies op de Beurs! Ik weet het werentig niet te fergelieke. As bee de keerse bee onze evendkerk, maar dan wel twintig maal zóó veul en meer Ze stonde in gekleurde lanteres te brande en ze ware fan was en niet fan keersesmeer An 't raadhuus was, zóó ze seije in 't lozement, pas een nuwwe dimecraasie Ik weet niet wat door foor 'n ding is, maar 't was zóó vol lichies, er was gien plaasie Of 't was vol en ik hoorde 't allegaar róók uut de gastfebriek Lampekoesies of ketoen pitte had je niet nódig en 't is foor een futje te krigge foor 't hééle pambliek Je sag het dan ok overal brande in krinkels en an de huuze mit starre en W 's 10 Historische Vereniging Texel Nummer 92, september 2009

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2009 | | pagina 12