Bibliotheeknieuws Van het Bestuur Reactie van Dirk Roeper op Vermaningen en vermaners van Texel deel 1door Maarten 't Hart, verschenen in HVT 88, september 2008 Ontvangen van: Dhr. J. van Griethuysen te Den Haag: 2 zangbundeltjes van Texelse kinderkampen, jaren 50; Mw. G. Dros: Het Nederlandse fotoportret 1860 - 1915, uitgave CBG; Mw. C. Mulock Houwer - Ten Haaf: enige dia's; Mw. J. Verijzer te Twisk: div. familiefoto's; Dhr. A.M.D. Kuiter: foto's cq. reproducties van de vuurtoren, Oosterend en TESO boten; Dhr. O.D. Evers te Apeldoorn: Texel en de Tweede Wereldoorlog (eindstudie KMA te Breda 1983); Dhr. Hans Bakker: Een eeuw Moed en Volharding en Zelfopoffering, Vereniging van Oud-Redders, door Jaap van den Berg; Mw. T. Witte - Graaf: o.a. familiefoto's en poesiealbum; Dit laatste nummer van 2008 is een goede gelegen heid om u allen een gezond en voorspoedig 2009 te wensen. Daarnaast hopen we dat u veel genoegen beleeft aan ons tijdschrift en aan onze overige activiteiten. Het laten maken van acceptgiro's kost ons relatief veel geld. Daarbij komt dat steeds meer van onze Ik wil graag wat opmerkingen maken bij het artikel van Maarten 't Hart. Het zit me namelijk helemaal niet lekker, dat er in een deel van een kaart, n.1. 21A, pagina 175 uit Veldnamen op Texel van de hand van Sjaak Schraag, veranderingen zijn aangebracht, die niet overeen komen met de werkelijkheid. Hij verandert gewoon een gedeelte van de Hollewals- weg in Gasthuisstraat. Dat klopt natuurlijk niet, en als er dan een vermaning is geweest, moeten we die zeker niet aan de Hollewalsweg zoeken. Op het perceel grond dat de "Brouwerij" heet was in 1832 nog geen bebouwing. In 1870 wordt hier een boerderij gebouwd (zie Boer- derijenboek pagina 726, onder BGd 23- Hollewal 4). Mw. Y. Boerhorst - Veenstra: enige tijdschriften met Texelartikelen o.a. De Boerderij, correspondentie betreffende Assen, en div. bescheiden; Mw. R. Witte - Barhorst: 2 onvolledige Thijssealbums; Uit de nalatenschap van Jaap Witte: 2 albums met foto's van Texel. Gemeente Den Helder: Het leven in en om de Stelling van Den Helder, uitgave tgv. Open Monumentendag 2008; Iedereen nogmaals hartelijk dank! Heeft u nog spullen voor de vereniging, dan kunt u contact opnemen met: M. Bakker - Zijm, tel. 0222 312113, of A. v. Heerwaarden, tel. 0222 313036. De bibliotheek is elke maandagmiddag geopend van 15.00 uur tot 17.30 uur in Tusse de Banke, met uitzondering van 22 en 29 december. U bent van harte welkom. leden overstappen op internetbankieren en geen gebruik maken van deze acceptgiro's. In dit nummer vindt u daarom een rekening voor het lidmaatschap over 2009 met het verzoek de contri butie voor 2009 20,— voor individuele leden en 25,— voor een duo-lidmaatschap) zelf op onze bankrekening over te maken. Bij voorbaat onze dank voor uw medewerking! Omstreeks 1955 is dit gebouw gesloopt om plaats te maken voor het verpleeghuis. Resumerend vind ik dat Maarten wat onzorgvuldig zijn eigen geschiedenis maakt en dat de redactie niet al te gemakkelijk moet publiceren! Dirk Roeper, Den Burg Naar aanleiding hiervan volgt hier een toelichting door Maarten 't Hart op de vraag Gasthuisstraat of Hollewal? In de eerste aflevering heeft de schrijver van deze artikelenreeks het eerste stuk Hollewal, gelegen langs het Verpleeghuis, Gasthuisstraat in een detailkaart 2 Historische Vereniging Texel Nummer 89, december 2008

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2008 | | pagina 4