Extra openingstijden archief Gemeente Texel Op het land tegenover de Ruige Hoek, waar toen Neeltje Klumper woonde, had Gerrit Koorn (getrouwd met Marrie Saris) een böllekraam (bloembollen landje). Beginjaren vijftig hoorden Jan Bakker uit Den Hoorn en z'n zoontje Piet (nu van de Waddel) het volgende verhaal, toen Jan Bakker informeerde naar de operatie, die Gerrit aan z'n maag had ondergaan. Gerrit, die z'n naam als fantast eer aan deed, begon te vertellen: "De dokter sei, nou Koorn, zo meteen wordt uw maag bekeken en moet er iets gerepareerd worden. Nou, sèèg ik, gien gepraat, snij maar op! Eerst nag ferdóóve of narcoseGien sprake fan, snij maar op! En tijdes de operasie honge ze me maag op het hekkie en ik most bee het hekkie op de katte passé. Toen die maag wat had hange te dróóge, kon-ie d'r weer in. De zaak wier dichtgenaaid en ik ging lóópend naar me kamer. Aredags komt de dokter langs en fraagt: Hoe is het Koorn? Ik sèèg: ken niet beter, dokter 't is best gaan. En nog pijn gehad Koorn? Niet noemenswaard dokter! Jaap Zijm (geb. 1923), dezelfde die genoemd werd aan het eind van Hanna's verhaaltje, vertelde me onlangs het volgende: Toen ik zo'n jaar of vijftien was, werkte ik bij bakker Moojen. Ik ventte met de bróódkor in De Burg. Je belde niet an, maar je riep in de deur: De bakker!!Zóó ging dat. Een keer kwam ik an de deur bee De Wilt in de Weverstréét. Mevrouw De Wilt aarzelde wat, maar nam toch een halfie wit. Ze nam het in het mandje mee naar achteren en kwam effe later terug - ik docht met 't geld - maar néé, ze gaf het bróód trug en sei: "Ik hoef het toch maar niet, ik heb eigenlijk nog genoeg brood. Het bróódje ging trug in de kor. Een paar huuze veerder wow iemand wel een halfie wit. Ik pakte hetzelfde halfie en toen sag ik pas dat het een oud bróódje was!! Ja, ja, die mevrouw De Wilt! En een half witje kostte toen elf cent... Dat was het voor deze keer. En als altijd houd ik me aanbevolen voor verhalen en anekdotes! Gré Dros toch maar niet Voor leden van de Historische Vereniging Texel is het archief van de Gemeente Texel - buiten de normale openingstijden - extra geopend op de volgende middagen van 14.00 tot 16.00 uur: 8 januari, 5 februari en 5 maart 2009. 28 Historische Vereniging Texel Nummer 89, december 2008

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2008 | | pagina 34