Reacties op foto's met vragen in HVT 88, juni 2008 dagen in eigen gezin (zonder meid), dikwijls bij haar wakende. Zoo toonde zij waarlijk Godsdienst, al beklaagde zij zich nu dat zij te weinig gods dienstig was. Ook haar man zeide te gevoelen dat hij de loutering des Lijdens zoo zeer behoefde. Ik wees aan wat Godsdienst was en moest zijn in hunne bijzondere omstandigheden. 17 Augustus 1874. Ik wegens ongesteldheid niet in staat om mede ter begrafenis te gaan van Hiltje Zuidewind. Zo kwam het dat binnen een halfjaar 3 mensen in deze familie stierven, Neeltje en Hiltje Zuidewind en het pasgeboren kindje van Hiltje. Wat een rampzalige tijd was dat! De herinnering aan de gestorven zussen werd gekoesterd. Het eerstvolgende meisje dat werd geboren in het gezin van Dirk Bruin, in 1876, werd Op onze foto's met vragen in het vorige nummer ontvingen wij nogal wat reacties van u: Op bladzijde 30 van HVT 88 staat een foto met daarop vrouwen die een kookcursus zouden gaan volgen. Na twee weken brak de Tweede Wereldoorlog uit en kon de cursus niet worden afgemaakt. Verschillende mensen hebben opgebeld en hebben de volgende namen aangedragen 1. Vroon van Heerwaarden 2. Hanna van Zanten 3. Attie Boswijk 4. Annie Doornekamp 5. Alie Boon 6. Neel van der Werf 7. Janny Vlaming 8. Jopie Broekman 9. Janie Bakker 10. Bets Roeper Jd., lerares 11. Annie Witte Dd. 12. Fien Eelman 13. Truus Graaf 14. Gitta de Wit 15. Lien Leber of Riek Bruin. De foto met lotelingen op pagina 31 van HVT 88 zou zijn genomen in 1932 en kon aangevuld worden met de volgende namen: P. Th. Witte is nummer 7 (en niet 6!) Willem Eelman is nummer 12. Neeltje genoemd (zij werd oud, wel 89 jaar). Het eer ste kind van broer Pieter Zuidewind noemden ze Hiltje Neeltje, dat was meer dan 13 jaar na het overlijden van de 2 tantes van het meisje. Pas de tweede dochter van Pieter Zuidewind werd vernoemd naar de beide grootmoeders, zoals hel eigenlijk hoorde (Hiltje Neeltje werd 81 jaar). Huizinga zag zich vooral voor praktische problemen gesteld. In zijn drukke huishouden met veel bezoekers en gasten kon een flinke meid niet gemist worden. Een zieke meid was iemand waar zelfs een dominee graag snel vanaf was, al had hij nog zo met haar te doen. Irene Maas In cursief de letterlijke tekst uit de dagboeken van dominee Huizinga. Tussen mijn toevoegingen. Gelein Jansen reageerde op de foto van de Normaalschool op pagina 26 van HVT 88. Dezelfde foto staat ook afgedrukt in HVT 28, september 1993, pagina 8, in een artikel genaamd: 'Het onderwijs van Texel 150 jaar geleden', van de hand van J.Th. Bremer, met als onderschrift: Een 2e Franse school gesticht door P.Glijnis in 1865. (FOTO 1883) Bovenste rij: meester Hendriks, hoofd der school; de school was gevestigd in de latere drukkerij in de Parkstraat C. Keijser R.H. Keijser, dijkgraaf Hannes (Johannes Sijbrand Willemsz) Koning Adriaan Keijser. Tweede rij: Leonard Kruse Marie Kuiper Betje Langeveld*) Annie Kuiper Marietje Henhorst Nel Kievit Bertha Bock, dochter van de notaris Herman Bakels, zoon van dominee Bakels. Elisabeth Catharina Langeveld (1869-1890) was een dochter van Arnoud Langeveld (1842-1870) en Neeltje Jans Daalder (1841-1873). Het arme kind was dus al heel vroeg wees. Nummer 89, december 2008 Historische Vereniging Texel 25

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2008 | | pagina 31