Wieringermeer. Dat het daar vandaan nog een heel eind fietsen was naar Den Helder, hadden we ons in Amsterdam niet goed gerealiseerd. Maar het vervelende "rot stuk" van Alkmaar tot Den Helder, wat iedere keer weer tegen viel, hoefden we die keer niet te fietsen! Van te voren hadden we de kaart van Amsterdam goed bestudeerd, want we wilden wel de kortste en makkelijkste weg door de stad naar de pont over het Noordzeekanaal hebben. Eén zomer hadden we op de heenweg bijzonder geluk, zo dachten we: Op de pont over het Noordzeekanaal stond een open vrachtwagen. "Zullen we vragen of we mogen mee rijden? Durf jij?" En ja, hoor, ze wilden ons wel meenemen naar de Eindelijk waren we in Den Helder en voeren we die eerste keer in 1951 (met de Dr. Wagemaker naar Oudeschild. Vanaf Oudeschild het laatste stukje fietsen naar De Koog, naar het Kogerstrand. Eerst je kampeer- kaart laten zien. Waar je die tonen moest? Weet ik niet meer. We wisten waar we de boer konden vinden die altijd met een steekwagen stro kwam brengen. Aan een halve baal hadden we genoeg, trouwens, meer stro was te duur voor ons. Nu gauw een leuk plekje zoeken op het gezinsterrein. Vlak achter de eerste rij duinen mochten wij staan en de jongens werden verwezen naar het jongensterrein. Stro uit spreiden in de tent, grondzeil er op en een beetje stro er voor. Stoelen en tafels hadden we niet, kamperen doe je op de grond, toch? Wel haalden we bijna iedere ochtend alles uit de tent om het stro wat op te schudden, anders werd het toch wel hard om op te slapen. De oudste broer van Ineke stond daar ook met vrouw en dochtertje van een paar maanden. Zij sliep in een sinaasappelkistje. tante gingen ook, maar stonden altijd apart. Zo kwam ik in de zomer van 1951 voor het eerst op Texel De heenreis We zouden op de fiets gaan. De tent ging met de familie van Ineke mee in de auto. Dat scheelde ons in gewicht (er waren toen nog geen lichtgewicht tenten). Ik had met m'n moeder in Amsterdam in een dump zaak van militaire spullen een shellertje gekocht. Ja, wel wat klein.. Toen heb ik rondom een strook van circa 1 meter genaaid, de stof water dicht gemaakt en langere, deelbare stokken gekocht. Met ons vijven, Ineke, haar broer, een neef, een vriendin van de kleuteropleiding en ik, vertrokken we op een vroege zomerochtend in 1951 op weg naar Den Helder. Nummer 89, december 2008 Historische Vereniging Texel 13

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2008 | | pagina 15