We weunde in de Gósterstréét, een klein huussie. 't Staat er nag, net naast de bioscoop. We speulden vaak op het landje fan Keyzer, ferbee het Gesticht. Deer staan nou allegaar huüze. We plokte velderblompies en butterblomme, deer kon je kransies en kettinkies fan make. Harde wiend, en mien hoed waait of, rólt recht op de koliek of en floep erin! Met een stokkie hêwwe we 'em eruut vist. Moeder het het króós er ofplokt en hem weer op de blompot set en sundags was-ie weer dróóg. Op een sundag ware we an 't speule bee bureman fan Heerwaarde, die weunde drie huüze vórder: een skuur, een koeiestal en een hooifak. Je kon deer eindelóós fan wegkrupertje. Er log nag niet zöveul hooi in 't fak, dus je kon er lekker onder wegkrupe. Toen ik thuuskwam: hoed weg!! Overal socht, nerreges te fiende... Teuge 't foorjaar, bureman stak de hooivurrek in het hooi foor frete foor de koeie, wat hangt er an de vurrek Mien hoed! Hillegaar ferfomfaaid! Moeder het bove de stoom fan de ketel perbeerd hem weer in fesoen te krigge. Tot slot kreeg ik hem op mien hóófd - ik denk dat de blompot stik was - en most hem de hééle middag ophouwe en zóó kon-ie nag een tiedje mee. Toen ik later gróót en trouwd was, had ik zellef een hoêdewinkel en as ik dan een hoed opknapte bove de stoom en hem netjes op de hoêdevorm sette, most ik an me moeder trugdenke. Deer had ik eigelijk mien eerste lesse fan krege! Door van Sambeek-Schrama (1920-2007) Tante Door schreef dit, geïnspireerd door de jeugd herinneringen van Gré Dros in ons september nummer 2 maanden voor haar overlijden voor ons op en bracht dit bij Gré. Monica Maas maakte twee schitterende tekeningen bij deze herinnering. 24 Historische Vereniging Texel Nummer 86, maart 2008

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2008 | | pagina 26