Tessels Prate Dit stukje wordt een In Memoriam voor Door van Sambeek - Schrama, voor veel Tesselaars "Doortje Skrama". Ongeveer een maand voor haar plotseling overlijden belde ze me. "Ik hèw een ferhaaltje skreve in 't Tessels en ik wooje 1rageof jee d'r effe naar kieke wil. Ik fiend het zellef nag-al aardig inaar ja..., kei-je niet effe komme?" De volgende dag zat ik met koffietijd bij Door aan de tafel. Fiend je het wat?" Nou, ik vond het enig en daar was ze blij mee. "t Wis nag een hééle klus, ik wa er puur zo'n tiedje mee bezig, 's Eéves in bèèd doch ik er nagan en dan feranderde ik aredags weer wat. En wat sow ik het leuk fiende as Monica Maas d'r wat bee tekende! We dronken koffie met een korsie en we praatten honderd uit over vroeger, over haar winkel op de Steenenplaats en over haar liefde voor de Texelse klederdracht. Ze zei dat ze dankbaar was voor haar leven. "Onze sestigjarige bruiloft hèwwe we nag zó mooi fierd met alle kienders! Een rijk gezegend mens, dacht ik toen ik naar huis fietste, want dat ben je toch, als je zo dankbaar kunt terugkijken en nagenieten, ook al is het zwaar om verder te moeten zonder je levenspartner. Lieve, leuke Door, we vergeten je niet! En hier volgt haar verhaaltje, herinneringen uit haar jeugd. Mien hoed Ik was denk ik tién jaar toen ik een nuwwe hoed kreeg, een gries polhoedje met een blaauw lintje en een blaauw trutteltje foorop. We ginge op een sundag, vader, moeder, me broertje Henl< en ik naar ommoe in Ongeren. We mochte met ome Kees mee naar het land te koeiemelleke. Opiêns waait me hoed of. De koê seit hap en ik sien mien hoed in de bek fan de koê ferdwijne! Ome Kees, Ome Kees! De koê freet mien hoed op! Ome Kees, onder de koê fedaan en redde mien hoed uut de koê sien bek, nat en kleverig.Moeder heb 'em thuus wat ofwasse en op een omkeerde blompot set. De are sundag was-ie weer droog. Nummer 86, maart 2008 Historische Vereniging Texel 23

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2008 | | pagina 25