Foto met een vraag Frans van Ingen Schenau achter het fornuis. Foto coll. auteur en lelijk was. Alleen door het kordate optreden van een wijkverpleegster van Duitse komaf werd voor komen dat ze werd afgevoerd. Zij wist de soldaten in hun moedertaal te overtuigen dat het meisje totaal overstuur was geworden en wartaal uitsloeg. Geluk kig vertoonden de soldaten zich later niet meer. De dagelijkse gang van zaken was als volgt: de zusters kwamen 's morgens eerst kijken of alles wel goed ging. Daarna gingen ze op de fiets de wijk in. Maar legen twaall uur kwam er altijd eentje terug voor controle en om verbanden te verschonen. Je kon haar geen groter plezier doen dan te zorgen dat er een kop hete koffie of soep klaar stond. Zuster Kortenhoeven zwaaide de scepter in de keuken en vertelde ons hoe en wat wij moesten doen. Zij bepaalde het menu en verdeelde het werk. Op 20 mei kwamen de Canadezen. Tot die tijd werden nog regelmatig gewonden binnengebracht. Op 26 mei werden 187 gesneuvelde Georgiërs begraven op de zuidhelling van De Hoge Berg. De overlevenden vertrokken op zondag 18 juni. Dit verhaal is één van de vele herinneringen die door mij zijn vastgelegd. Misschien is mijn herinnering, nu 60 jaren later, niet helemaal correct meer. De lezer moge mij dat vergeven. Frans van Ingen Schenau We ontvingen diverse reacties op onze oproep om namen, onder andere van Teun Dekker, ruim dertig jaar chauffeur bij de Coöperatie. De foto is genomen ter gelegenheid van het vertrek van Adriaan Mechielsen naar Australië in mei 1952. In HVT 85, december 2007, stond een foto van de medewerkers van de Aankoop Centrale Texel voor het inmiddels gesloopte gebouw aan de Waalder- straat, waar met grote letters op de gevel stond: CENTRAAT BUREAU ROTTERDAM Van links naar rechts: C. Bakker, Piet Stoepker, C. Vlaming, Ada IJska, Piet Vlas. Op de motorkap: A. Westdorp en Adriaan Mechielsen, vervolgens Piet Buijsman, Jac. van Heerwaarden, Gerrit Vlas, een nog onbekende jongen in de cabine, C. Flokstra, Niek Wonder en A. de Ridder (beide op de motorkap van de rechter auto), Gerrit Geense, Homme Stoepker, Willem J. Eelman en P. J. Meindertsma. Nummer 86, maart 2008 Historische Vereniging Texel 21

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2008 | | pagina 23