Tussen de Georgische soldaten(?) van links naar rechts: Hennie de Bloois, Nel Boon, Groningse onderduiker en Frans v. Ingen Schenau. Fotocoii. auteur gebruik als "Wehrmachtsheim", ingericht als depen dance van het noodziekenhuis. Den Burg werd beschoten met kanonnen en verse troepen werden vanuit Den Helder aangevoerd. Na de beschietingen kwamen de Duitsers terug en het duurde dan ook niet lang of de gewonden stroomden binnen. Zij werden behandeld door dr. Veening en zijn staf en alles wat nog kon lopen werd naar de dependance gebracht. De leiding was daar in handen van de wijkzusters (de gezusters Meijers) en een oud-verpleegster, Koba Kortenhoeven. De vrijwilligsters, Martha Bakker, Nel Boon, Wil Keijser, Guus Keijser en Tiny Krijnen, assisteerden in de ziekenzaal. Frans van Ingen Schenau werkte in de keuken met een Groningse onderduiker. De andere helpers waren Gerard Bakker en Karei Boswijk. Zij hielpen waar nodig, deden het zware werk en zorgden voor de boodschappen. De hulp die we kregen, was geweldig. Alles wat we nodig hadden, konden we krijgen. Toen er eens gebrek was aan verbandmiddelen, ging een van de jonge verpleegsters met een Rode Kruisarmband om huis aan huis om linnengoed vragen. Hoewel niemand veel had, kwam ze met armen vol linnengoed terug. De kolenboer zorgde voor de kolen voor het fornuis, Bakker de zadelmaker zorgde voor de eieren, slager Ran uit de Warmoesstraat gaf vlees. Boeren zorgden voor aardappelen en groente en de bakker Moojen, aan de overzijde van de straat, zorgde voor ons brood. Er stond altijd een grote wasketel met heet water op het fornuis. De was werd op het plaatsje op de hand gedaan en het enige hulpmiddel daarbij was een wringer. In onze herinnering hebben we allemaal vreselijk hard gewerkt, maar ook heel erg veel ge lachen. Er werden burgers opgenomen, maar ook vier Geor gische soldaten die gewond geraakt waren bij Texla. Ook de gewonden die vielen door de klopjachten van de Duitsers. Tijdens een razzia van de Duitsers werden de vier gewonde Georgiërs van hun bed gelicht en gedwongen mee te gaan naar de Warmoesstraat, waar ze werden doodgeschoten. Eén van de verpleegsters had het daar zo te kwaad mee, dat ze de Duitsers uitschold voor alles wat mooi 20 Historische Vereniging Texel Nummer maart 2008

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2008 | | pagina 22