Bussum - Op zoek naar de tekeningen van Bakels Dit zijn maar een paar feitjes uit het 100 jarig bestaan van hel Badhotel/Hotel Prinses Juliana. Een werkgroep is al geruime tijd bezig om in april 2008, honderd jaar na de officiële opening van het hotel, diverse activiteiten te organiseren rondom het jubileum van het Badhotel. Hans Bakker en Ineke Vonk-Uitgeest zijn bezig met een overzichtstentoonstelling. Het middelpunt is natuurlijk het 100 jarige hotel. Maar daarnaast krijgt de ontwikkeling en verandering van het dorp De Koog in diezelfde 100 jaar ook veel aandacht. Simon Dros werkt aan een boek waarin veel unieke foto's, ansichtkaarten, documenten en verhalen over het Badhotel, en zijdelings het dorp De Koog, komen. En er wordt een reünie georganiseerd voor voor malige personeelsleden van het hotel. De tentoon stelling komt in het dorpshuis "de Hof" en in de aangrenzende R.K. kerk. De juiste data van de activiteiten komen t.z.t. in de Texelse Courant te staan. De volledige werkgroep "100 jaar Badhotel" bestaat uit: Rob v.d. Werf, Rein Stam, Hans Bakker, Simon Dros en Ineke Vonk- Uitgeest. 7. Vonk-Uitgeest Sinds jaren ben ik bezig met het bestuderen van de dagboekaantekeningen vanjakob Dirksz Huizinga, Doopsgezind Leraar op Texel van 1844 tot 1879. Daarbij orden ik zijn dagelijkse aantekeningen door alles over één onderwerp bij elkaar te zetten in computerfiles. Zo heb ik ook alles over Dominee Bakels en zijn gezin uitgezocht. Huizinga had over weinig families méér opgeschreven! Nu gaf Pieter Simon Bakels daar ook veel aanleiding toe. Hij deed niet alleen zijn domineeswerk, maar had daarbij een brede belangstelling voor wetenschap en natuur. Hij deed uitvindingen en maakte 'kunstwerken', zoals een douche-bad en een 'sprin gende fontein'. Zijn kinderen hadden daaraan boeiende herinneringen, las ik in het boek van Margriet Knol over de schilder Reinier Bakels, de jongste zoon van de dominee. Contacten met de kleinkinderen van Reinier Bakels Dominee P. S. Bakels kon goed tekenen, daar had Huizinga het ook over. In het boek over Reinier stond 'met schetsboeken en potloden gewapend logen vader en zoon Bakels omstreeks 1885 samen op pad en tekenden de dorpjes en landschappen van Texel'. 16 Historische Vereniging Texel Nummer maart 2008

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2008 | | pagina 18