21 Goedhart's eerste vrouw, de uit Baarn afkomstige Caroüna J.E.Grootveld was ten tijde van de beschietingen van Den Burg zwaar gewond geraakt en aan deze verwondingen overleden op 19 april 1945. Zij vond een laatste rustplaats op de Algemene Begraafplaats in Den Burg. In haar grafsteen staat gebeiteld 'Hier rust onze geliefde doode'. Mevrouw Volker weet zich Albertus Jullens, zijn echtgenote en hun oudste zoon 'Bertje' nog goed te herinneren. Nog steeds heeft zij een contact met de nu 90 jarige, in De Bilt wonende, (oud)wachtmeester van de marechaussee, de heer Dingemanse, op 18 mei 1945 betrokken bij de arrestatie van NSB burgemeester Rijk de Vries. Haar huwelijk met Goedhart werd in 1956 door een scheiding ontbonden. Goedhart zelf overleed in 1994 op 86 jarige leeftijd in Den Haag. Rijk de Vries Tijdens een gesprek, op Texel, werd mij verteld dat de op 14 augustus 1901 in Deventer geboren, en vanaf 11 februari 1942 in Den Burg ingeschreven NSB burgemeester Rijk de Vries na zijn dood mogelijk in Baarn begraven was. Ik besloot dit uit te zoeken. Navraag bij de Algemene Begraafplaats leverde géén aanknopingspunten op. Na verder onderzoek kwam ik er achter dat hij in de jaren 1947-1968 op diverse adressen in Bussum had gewoond, waar hij op 2 september 1968 is overleden. Hij werd begraven in een zogenaamd Algemeen graf, dat in de 70er jaren is geruimd. Foto's Het artikel in de Texelse Courant over de overdracht van de "Jullens"documenten was voor de Baarnse mevr Zantinga-Dros, aanleiding om mij een vijftal op W02 betrekking hebbende "Texelse" foto's te schenken. Uiteraard werd dit gebaar door mij zeer op prijs gesteld en ook deze foto's hebben een plekje in het fotoarchief van het Luchtvaart- en Oorlogsmuseum Texel gekregen. Eens te meer werd bewezen dat er op diverse, soms onverwachte, plekken tastbare herinneringen aan deze bijzondere tijd, in de vorm van foto's, voorwerpen of documenten aanwezig zijn. Oorlogsgravenstichting De graffoto's van Albertus Jullens en Jozef Schelfhout werden door mij, samen met het verhaal Zeemanspot-Nationaal Steunfonds, ter beschikking gesteld van de Oorlogs gravenstichting in Den Haag. Verrast was ik, toen ik bericht kreeg dat beide foto's op de site van de Stichting waren geplaatst.Te bekijken als volgt: www.ogs.nl. daarna slachtofferregister raadplegen. De Witte Huil Het landgoed in Zeist wordt kort na de oorlog aangekocht door de stichting De Zeemanspot, met als bestemming vakantieverblijf voor door oorlogshande lingen getroffen zeelieden en de nabestaan den van hen die op zee gebleven waren. Het ontbrak mij aan een foto van deze instelling, tot het moment dat ik in juli 2006 op de kofferbakmarkt in De Koog bij de stand van Klaas de Ridder bij de Z van Zeist een prachtige, beschreven, fotokaart aantrof. "Moeder en ik zijn hier 9 juli heengegaan tot de 23ste. Heerlijk rustig en alles staat voor je klaar. Zitten veel buiten" schrijft de mij onbekende afzendster van de kaart op 15 juli 1962. Hoeveel oorlogsleed is aan deze woorden vooraf gegaan? Den Helder In het boek "Den Helder in de Tweede Wereldoorlog" van Rens Schendelaar wordt beschreven hoe de toenmalige burgemeester Ritmeester contacten onderhield met de verzetsbeweging en agenten uit Engeland, aan

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2006 | | pagina 23