..zage ze oal, dat 'r in de have verskeie skuute lage, die de vlag, oan 'n haak bonde, in de moast hesche hadde, oallemaal te hunner èèr. En ik gaf die muus geliek. De muus het koren Hoalf verloren. O, ratten en muizen, Wij zijn hier zoo lang geweest. O, ratten en muizen, 't Wordt tijd, dat wij verhuizen. Doan begon de voorzanger weer: 0 D'r kwam 'rs 'n roat oan löópe, Een roat oan oalle geliek. 't Woas om die muus te pakke En ik gaf die roat geliek. De roat, de muus, de muus het Koren, half verloren. O, ratten, enz. D'r kwam 'rs 'n koat oan löópe, te pakke D'r kwam 'rs 'n hond oan löópe. te pakke D'r kwam 'rs 'n stok oan lóöpe, te slaan D'r kwam 'rs 'n vuur oan lóópe, te broade D'r kwam 'rs 'n water oan löópe, te blussche D'r kwam 'rs 'n koe oan lóöpe, te drinke D'r kwam 'rs 'n mes oan lóöpe, te slachte. Tot ten slotte het leste vers klonk: D'r kwam 'rs 'n mes oan löópe, 'n Mes oan oalle geliek. 't Woas om die koe te slachte En ik gaf doat mes geliek. Het mes de koe, de koe het water, het water het vuur, het vuur de stok, de stok de hond, de hond de kat, de kat de rat, de rat de muis, de muis het koren, half veiloren. O, ratten en muizen, Wij zijn hier zoo lang geweest. O, ratten en muizen, 't Wordt tijd dat wij verhuizen. Doat leste wier doan zóó road meugelijk uutsproke en doan viele krachtig oalle stemme in mit: O, ratten en muizen. Doat woas héérlijk voan vreugde en plezier. Dèèr hewe ze nou temet gien kèès meer voan ete. Of woat denke jullie voan die héérlijke beurtzang, oas 'r behoalve het rondgaan voan de broandewienskom, ok nog wel d'rs woat in 'n glaassie skonke wier, het moansvolk het glaassie ophief en doan vor zien vrouw of meissie gong staan en doan zong: Zet 't glaassie maar oan je lippe En laat 't zachies naar binne glippe, Laat 't zachies naar binne gaan, Woat onder is moet boven staan. O, doat voelt ze, o, doat voelt ze, o, doat voelt ze oan heur hoart. En doan streek, twielt ie het glaassie leegskonk in de opende mond voan het meissie of de vrouw, mit zien hoand over heur boezem oas om te voele, doat 't vocht zachies na binne gong. Dèèroan voroaf woas 't liedje zonge: B Drink, klaassie drink! Klaassie heeft gedronken, Klaassie, Klaassie dat gaat goed En dat gaat goed. Laat varen, laat varen, Laat zorgen, laat zorgen. Rooie wijn en wit satijn, Dat zijn geen boerewagens. Een aar zong doan: 0 Drink, Neeltje, drink! Net zoooas zien vrouw of meissie hiette. Doat ging beurt om de beurt en doat gaf ok 'n hóóp lol. Ja, die ouwerwesse brullofte dèèr hebbe ze nou gien benul voan. Nou moete ze dinees hewe, aars tel je niet mee. Of ze mekaar oas dooie lieke zitte oan te kieke en zoo'n èèvend vergaan voan segrijn, doat hindert niet.... of hindert derleu eigelijk wel, maar ze houwe derleu gróót en ze snakke na zoo'n ouwerwesse bruiloft. Maar de mense durve teugeswöördig niet uut de plooi te komme en dèèrom vervele ze derleu dóód en dèèrom bluve ze zoeke en toaste, en dèèrom bluve ze kniesöóre. B Die smakelijke, soappige brullofte wille ze werom hewe, maar doan moete ze èèrst beginne mit derleu zelf het laagie vernis d'r 'rs oaf te krabbe en doan zei 't wel weer gaan. B 218 21

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2006 | | pagina 23