1 Van de redactie Henk van Halm is een feugeltjeskieker uit Amstelveen die al vanaf ongeveer 1955 op Texel komt en hier minimaal een maand per jaar is. Hij is verknocht aan het zuidelijke gedeelte van Texel; aan De Koog bewaart hij liever zijn herinneringen uit de vijftiger jaren dan dat hij er nu weer een bezoek brengt. Behalve naar vogels kijkt hij ook naar andere dieren en naar de natuur. Zo heeft bijvoorbeeld ook de Texelse geschiedenis zijn warme belangstelling. Na boekrecensies geschreven te hebben, verschijnen er vanaf 1970 van zijn hand stukjes in Trouw, sinds 1980 geïllustreerd met door hem gemaakte foto's. Een selectie hieruit verscheen in 1983 onder de titel Natuur dicht bij huis. Sinds kort verschijnt er dagelijks een stukje van zijn hand in Trouw. Een aantal van deze stukjes heeft betrekking op Texel, en deze zijn door de trouwe TrouwAc7.tr Gerard van der Kooi zorgvuldig bewaard. Uit deze stukjes hebben we een selectie gemaakt, waarbij vooral de Texelse geschiedenis aan bod komt, naast de specialiteit van Henk van Halm, de natuur. Wij dachten dat het voor onze leden wel leuk zou zijn om te lezen hoe een overkantse feugeltjeskieker tegen onze Texelse geschiedenis aan kijkt. Daarom zijn we blij dat Henk van Halm zowel zijn stukjes als zijn beeldmateriaal speciaal voor ons jubileumnummer ter beschikking heeft gesteld. Govert van Noort heeft de beeldbewerking verzorgd en de ad hoe redactie van dit nummer bestond uit Gerard van der Kooi, Govert van Noort en Wilma Eelman.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2005 | | pagina 3