REACTIE Kinderdijk, 3 april 2004 Simon, In het laatste nummer van de Historische Vereniging (70) zag ik dat jouw informatie over dat "jochie Eelman" gevraagd werd vanaf een klassefoto van de Mulo. Ik kan je daar niet mee uit de brand helpen, ben wat generaties jonger en was bovendien te stom voor de Mulo! Maar wel grappig is, dat ik bij toeval om de koffie ben geweest (samen met mijn broer Kees) bij een zekere mevrouw Eelman-de Vries in Wayne in de staat New Jersey. In 1991 werkte ik daar in de buurt en woonde ook in Wayne, eigenlijk een paar straten verder op. Ons kantoor had daar archieven opgeslagen in hun kippenschuren die niet meer in gebruik waren. Haar man was een paar jaar daarvoor overleden. Zij was ook van Hollandse afkomst, maar sprak geen Nederlands meer. Op mijn vraag waar haar man in Nederland oorspronkelijk vandaan kwam, moest ze even nadenken en zei: "From such a tiny island in the North Sea". Ik zei:"Texel misschien?" "Ja",zei ze, "dat is het". Ze vertelde bovendien dat de vader van haar man Nicolaas heette, dus dat zal wel Klaas moeten zijn. Ik mag wel aannemen dat de vragensteller van de foto familie van deze Eelman (of kinderen ervan) moet zijn. De wereld is zo groot nog niet. Ook kwamen we daar nog andere "Texel" connecties in de buurt tegen. En wel een bejaarden- en aanleuncomplex dat "Texel Apartments" heette. Een foto is in mijn bezit, indien interesse, het even laten weten. Bovendien was daar in de buurt een uitgebreide familie "Hin". e.e.a. volgens het telefoonboek. Samen met mij stonden er nog twee J. Hinnen in. Ik nam aan dat het wel chinezen of zo moesten zijn, want ik wist er niet van dat ik familie in de USA had. Maar het bleken toch Texelse Hinnen te zijn. Dus kregen we het toch nog druk met familie bezoekjes afleggen. Vriendelijke groeten, Jaap Hin, Kinderdijk 3

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2004 | | pagina 5