Ook werd de Dertig Polders dank gebracht voor haar welwillende houding en de Texelsche Courant voor de regelmatige publicatie van de watergetijden en de propaganda voor de zwemsport. Aan het Jaarverslag ontlenen we dat badmeester Van Beek op 10 juni in dienst trad en dat het bad De Schans 16 juni officieel werd opengesteld. De gebouwtjes hadden tengevolge van diverse mijnontploffingen nogal geleden; de restauratie dwong de penningmeester diep in de buidel te tasten. Het vergde een bedrag van f211,61! Het aantal leden gaat nog steeds in stijgende lijn: 410. Het aantal donateurs liep echter wat terug tot 70. Doordat het vreemdelingenverkeer door de oorlog lam werd gelegd, bleef de recette van losse baden uiterst gering en het weer werkte vorig jaar ook al niet mee. Voor de zwemlessen bestond grote animo, maar het ongunstige weer wierp roet in het eten. Daardoor konden slechts 6 personen een diploma halen. De heer L. Weijdt wordt lof toegezwaaid voor diens voorbeeldige hulp. De rekening werd nagezien door de heren Willem J. Boon en Jan Agter en keurig in orde bevonden. Het bestuur wordt met algemene stemmen herkozen en bestaat uit de heren Jan Bruin Wz., Albert Backer Tz., mej. Fr. Plaatsman en de voorzitter Thijs Tiessen. Er wordt vooruit gekeken naar zwemwedstrijden die op 3 augustus zullen worden gehouden, want alleen dan is het getij (op zondag) gunstig. Bij de rondvraag komen allerlei zaken aan de orde. Jan Visman vraagt of er een nieuw vlot kan komen, omdat het oude niet meer dan twee personen kan dragen. Hij krijgt te horen van de voorzitter dat er een nieuw vlot is gekocht van de heer Kasper Tuinder. Dit vlot drijft op kurken en het oude op vaten. Een springplank wil hij ook nog wel hebben, maar men voorziet ongelukken, vooral van de vreemdelingen, door te (vaak) lage waterstand. Willem J. Boon vindt dat de badmeester meer salaris moet ontvangen Zijn taak is lang niet gemakkelijk; men zou de contributie met een klein bedrag kunnen verhogen. De voorzitter deelt mee dat in de laatste bestuursvergadering is besloten om het salaris te verhogen. Besloten wordt om de contributie niet te verhogen. De heer Gerrit J. Log'man, die de contributie ophaalt (f 1, - per jaar), zal zijn best doen de leden aan te sporen tot een vrijwillige verhoging. De voorzitter zegt dat de contributie op Texel wellicht de laagste van het land is. In Den Helder betaalt men f5,- per jaar en die vereniging heeft weinig meer te bieden dan de onze. De gemeente heeft echter geen geld over voor de vereniging. Toen we een reddingsbrigade oprichtten, juichte de burgemeester dit van harte toe. De brigade zou aan het gemeente strand goed te pas kunnen komen, maar van de kant van de gemeente werd geen enkele tegenprestatie geleverd. De heer Albert Backer vond het zo maar beter; zo blijven we baas in eigen huis! "De Geslaagde Wedstrijdmiddag van T.Z.V." De schrijver van de T. C. begint zijn stukje met propaganda voor het zwemmen, "de oude Romeinen zeiden reeds "hij kan lezen noch zwemmen". Hoewel hij constateert dat er 150 leerlingen zijn, vindt hij dat de jeugd het er bij laat zitten. Badmeester Van Beek moest minstens drie assistenten hebben! Dat er die dag 1042 betalende bezoekers zijn is goed voor de kas van de vereniging. Volgens Jaap J. Bakker kostte het bijwonen een dubbeltje. Maar als je je handen uit de mouwen stak, mocht je er wel gratis in! Wie de fantastische fotoserie heeft gemaakt, is niet bekend. Je zou bijna zeggen dat iemand vanuit een kano of roeibootje de foto's moet 16

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2004 | | pagina 18