INHOUD Colofon1 Van het bestuur1 Van de redactie1 Inhoudsopgave2 Nieuwe leden2 Bibliotheeknieuws3 Presentatie Kikkertje Lief Perry Moree4 Watersnoodramp bij Oost Freek Steigstra8 Herman Steigstra, baken- zetter op het wad Freek Steigstra12 Touwtje scheren Rina Steigstra-Westdorp 16 Schoolmeester Van Haarst Ineke Vonk-Uitgeest17 Een gouden bruiloft18 Schoolmeester van De Waal Maarten 't Hart20 Eeuwenoude balken Maarten 't Hart23 Foto met een vraag24 Met de kerst an de diek Imme Dros25 De schuur van Achtertune Anne Wubs-Koorn26 Tessels Prate G.E. Dros27 NIEUWE LEDEN H. Bulthuis, Haarlem H.J. Feil, Eindhoven A. v. Haastrecht, Den Burg A. Huisman, Amsterdam G. Nieuwland, Den Burg J.J.B. Rab, Oudeschild P.J. Schagen, Oudeschild W. Trap, Oosterend F.M. Veeger, Den Burg A.J. Wendrich, Rockanje (vervolg van de redactie) nu de brieven van Aagje Luijtsen in boekvorm. De lezing die de schrijver Perry Moree bij de presentatie van dat boek -Kikkertje Lief- hield, vonden we zo leuk, dat we hem integraal in het blad opnemen. Waarbij wij als redactie vinden dat de medewerking die Cor Reij en Ineke Vonk hebben geleverd om dat boek tot dat boek te maken, niet ongenoemd mag blijven. Verder heeft Freek Steigstra heel wat kopij geleverd, zoals het artikel met het gedicht van Frederik van der Vis over de watersnoodramp bij Oost, 140 jaar geleden, en het verhaal van zijn vader Herman Steigstra, bakenzetter op het wad, met een schitterend kaartje van voorzieningen op het wad, die wij doodgewoon vinden, maar die nog niet zo heel lang geleden totaal ontbraken. Rina Steigstra leverde ook een bijdrage met haar verhaal over 'touwtje scheren'. In ons blad van september jl. schreef Miriam Klaassen over de schoolmeester in Den Burg. Ineke Vonk kwam hem ook tegen in de archieven, maar nu in een andere hoedanigheid. Ineke levert nog meer gegevens, zoals het 'voorafje' bij een Gouden Bruiloft. En Maarten 't Hart is hard op weg onze vaste bijdrageleverancier te worden, nu met een stuk over de schoolmeester van De Waal, die een schuinsmarcheerder bleek en een stuk over eeuwenoude balken die opnieuw zijn gebruikt. Dan hebben we onze foto met vraag, een jeugdherinnering van Anne Wubs-Koorn en het Tesssels Prate van Gré Dros met een illustratie van Monica Maas tot slot. 2

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2003 | | pagina 4