REACTIES Wat de Oegstgeester dakpannen betreft vraag ik mij af hoelang die op het dak bij Maris Stella te De Cocksdorp liggen. Op een oude foto zijn op dat dak nog gewone pannen te zien. Komen de huidige soms uit een recent verleden op Durp terecht? Vermeldenswaard is misschien dat aan de Thijsselaan in Den Burg boven de voordeur van G. Moens een afdakje is met... Oegstgeester pannen. Navraag liet weten dat ze van het koetshuis van Bakkers Ijzerhandel in de Weverstraat kwamen. Waar is de rest beland? Op mijn artikel van de gereedschaps kist in Amerika kwam de volgende reactie. Mw. Doornekamp-Thomassen belde mij dat zij in het bezit was van enkele medailles, gewonnen door smid V.d. Kloot. Ook heeft zij de barometer die de smid ontving van de RK boeren uit Eierland voor het maken van het uurwerk in de RK kerk van De Cocksdorp. We spreken hier van ca. 1850. Dan naar aanleiding van de foto's op blz. 23 wist G. v.d. Star te vertellen dat de jongens met de twee fietsen staan opgesteld vóór de school van Zuid Eierland. Hij herkende zijn halfbroer Henk Kikkert. Hun namen zijn staand v.l.n.r. M. Zeeman, K. Schaatsenberg en J. Eelman. Zittend: P. Zeeman, H. Kikkert en J. Zeeman. (Jan Zeeman en zijn vrouw Trijntje Grootes kwamen in 1924 van Zijpe met zeven zonen wonen op 'de Vlijt'. Een van die zonen is de grondlegger van het bekende winkelconcern Zeeman. De onderste foto met de vrachtauto van de Eerste Texelse Autodienst. De man in het zwarte pak is hoogstwaar schijnlijk Marien Bakker, bijgenaamd De Duvel, uit Midden Eierland. De Eerste Texelse Autodienst werd geo pend door de gebroeders Van der Kooij te De Cocksdorp in oktober 1920. In 1922 startte Reuvers met personen vervoer. Gelein Jansen BIBLIOTHEEKNIEUWS Ontvangen van: mw. B. De Leeuw-Bakker: archief Ziekenfonds Texel 1987-2003 en Koenen woordenboek 1925; Gemeente Texel: foto's tentoonstelling Raaksplein; uit de nalatenschap van C. Reij: 3 mappen bidprentjes en div. telefoon gidsen; dhr. Martens te Almere: Mooi Texel 1928; mw. J. Smit: 2 familiefoto's; dhr. S. Koning: oude klassefoto van De Waal; dhr. C. van Heerwaarden te Alkmaar: stamboom Gielis/Gieles; mw. A. De Graaf-Dogger: div. pro grammaboekjes van o.a. Tex. Kampioenschapen biljarten; dhr. A. Gieles: bel van 't Gesticht van Weldadigheid; mw. G.E. Dros: Gedenkboek Neven- en Nichtendag 2002; mw. P. Geurtz: doctoraalscriptie Single op Texel; dhr. H. Kievits: Berichten van de ROB 1965-1977, archeologisch tijdschrift Westerheem jrg 13/20 (enkele nrs ont breken), div. Tijdschriften over Texel door de Museum Vereniging, Honderd Noord-Nederlandse oorkonden en akten uit de jaren 1254-1501 door dr. J.F. Niermeyer en De laatste dagen van een eiland (Schokland) door G.D. v.d. Heide; mw. L. van Heerwaarden: kaart Texel 1595; mw. Judith Hin: academisch proef schrift Ethnic and civic identity: incompatible loyalties? The Case of Armenians in Post- Soviet Georgia; dhr. Ton Boogaard: oude schoolfoto Oosterend; dhr. F. v. Tatenhove: oude rekeningen en lidm.kaart IJsclub Oost 1957/1958 en Statuten en huishou delijk reglement v.d. klaverjasclub 'Het Centrum' 1961; dhr. G. Jansen: info over de eilanden 3

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2003 | | pagina 5