INHOUD NIEUWE LEDEN (vervolg van de redactie) een belangrijke zaak geweest en hoe serieus dat in vroeger tijden werd opgevat, beschrijft Miriam Klaassen in haar verhaal over het aan stellen van een nieuwe schoolmeester in 1805. Van een heel oude datum is de naam Texel. Willem Kikkert heeft in verschillende boeken gegraven naar het ontstaan van die naam. En zoals altijd onze vaste rubrieken Vragen bij een foto en Tessels Prate van Gré Dros. Colofon1 Van het bestuur1 Van de redactie1 Inhoudsopgave2 Nieuwe leden2 Reacties3 Bibliotheeknieuws3 De Oude Bleekerij Irene Maas4 Emigratie naar Canada John Richard Alkema14 Een nieuwe schoolmeester Miriam Klaassen17 Roerende in den helm... Gerard v.d. Kooi19 Over het loslopen van vee Maarten 't Hart22 De oorsprong en ontstaan van de naam Texel Willem J. Kikkert24 Tessels prate G.E. Dros26 Foto met een vraag28 Mw. M.C.A. Bakker, Oosterend P.J.M. Beemsterboer, Rijswijk P.J. Bekker, Den Burg Mw. A.M. Beneden-Vlaming, Amsterdam Mw. W. v.d. Berg, Oosterend A. Binsbergen, Oosterend F. Dijkstra, De Koog C. Drijver, Den Burg C. Drijver, Oosterend Mw. W. Eelman, Den Burg Mw. L. Eldering-Corporaal, Oosterend Mw. Van Gelderen, Oosterend C. Groenhof, De Koog G. Haaijema, De Cocksdorp F.P. Hopman, Den Burg T. Huisman, De Koog M. Jimmink, Den Burg J. Keijser-v.d. Vis, Den Burg Mw. T.A. Klip, De Koog G. v.d. Kooi, Den Burg Mw. L. Koorn, Den Burg Mw. M. Kortenhoeven, Den Hoorn A. Kramer, Alkmaar Mw. Lap, Bruchem Mw. A. Nooy-Bakker, Den Burg Mw. N. Rentenaar, Oosterend A. Sleutel, Den Hoorn N.J. Straathof, Oudeschild Mw. J. Swarthoff, Den Burg H. Timmer, Soest E. Vermeulen, Oosterend C.J. Vinke, Den Burg F.R. Visman, Den Burg J. Vlaming, Oosterend A. Westerlaken, Oudeschild M.J. Witte, Den Burg M. Witte, Den Burg Mw. G. Witte-Graaf, Den Burg H. Zevenbergen, De Cocksdorp A. Zijm, Den Burg P.J. Zutphen, Den Burg 2

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2003 | | pagina 4