werd de basis voor veel bezoek van familie en vrienden die zo een idee kre gen van hel land waar wij wonen. Willemien en Roy verzorgden een vlieg reis voor ons naar Engeland in 1977 voor ons 25-jarig huwelijksfeest; we deden dat nog eens over gecombineerd met bezoeken in Holland. Ervaringen die ons er dagelijks aan herinneren dat we in een steeds kleinere wereld wonen. En herinneringen die ons leven steeds verrijken. Herinneringen aan plaatsen en omstandigheden, maar vooral aan de mensen die ons ontvingen en die we ontmoetten. Het leven was goed voor ons. We pasten ons aan aan het nieuwe en svrijev bestaan als gepensioneerden. Nieuwe bezigheden, hobby"s en ver enigingen. Maar lv4. de donkerste dag van ons leven trof ons volkomen onverwacht op 28 mei 1996. Telefonisch werd ons medegedeeld dat onze zoon Roy plotseling was overle den; een breuk in een slagaderlijk gezwel; 42 jaar oud en net op het punt om een eigen bedrijf op te zetten. Dit gebeuren deed ons persoonlijk ervaren dat Gods werk op aarde wordt gedaan door mensenhanden. Zonder de steun van familie en vrienden, maar in het bijzonder van volkomen vreemden, is het niet denkbaar dat zoiets dragelijk kan zijn. En wij zijn dagelijks dank baar voor de kracht die daaruit voort vloeide en die het ons mogelijk maak te (en nog steeds maakt) om door te leven. "Closure" is een populair begrip dat moet aanduiden dat er in omstan digheden, zoals het verlies van een kind, een eind kan worden gemaakt aan droefheid en het verlies. Voor ons is het draagbaar door het begrip dat anderen tonen in de liefde die zij uits tralen. Vijftig jaar is een lange tijd om terug te zien op het verleden. We waren als familie bijeen in een gezellige omge ving in St. Mary"s. Een fijn diner, gezellig samenzijn, verrijkt door de aanwezigheid van vrienden die we al in Sarnia maakten in 1952. Het leven gaat door en na vijftig jaar samen zien we uit naar een tijd die wordt geze gend met goede gezondheid en het vol gen van de ontwikkeling en groei in het leven van onze kinderen en klein kinderen. De toekomst is onbekend, maar ziet ons leven bij voortduring beïnvloed door de vele handen die God gebruikt om lief en leed met ons te delen. Daarvoor zijn we van harte dankbaar en tevreden, bondon, On, juni 2002. De bovenstaande briej werd naar fami lieleden gezonden. In nr. 30 van de Historische Vereniging Texel verscheen een artikel van Cor Reg. Het betrof de wederwaardigheden van mijn ouders in Canada. Cor besloot dat artikel met de veronderstelling dat Jan Alkema eens zou schrijven over de remigratie. De zandloper is voor mij al ver over de helft en dus leek het tijd om dit nu te doen. Met meer dan dertig nummers in mijn boekenkast is het een groot genoe gen zo nu en dan gebeurtenissen en herinneringen op te roepen. Het artikel tje over het winkeltje van Hendrik Kuip en Martje Verberne bracht Martje Kuip in herinnering. Die voorzag Tante Wim van "Witte Kruis" poeders! Hendrik Kuip sprak ik voor de laatste keer toen hij langs kwam op Dijkmanshuizen als voerhandelaar. Met zijn broer Dirk stond ik een pasgeboren veulen te bewonderen in de schuur achter de winkel. Broer Jan Kuip maakte voor de buurjongen een soort miniatuur sjoel- bakschietschijf voor een knikkerspel. (Hoe noem je dat op z n Tessels?)* en zus Marie had altijd wel een beker melk! De MULO eindgroep van 1942 is goed vertegenwoordigd met Cor Reg en Jan v.d. Pijl. We hadden een klas van lv4.. dertien leerlingen Is groter echt beter nu? London, Ontario, juli 2002. Met vriendelijke groeten, John R. Alkema. 16

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2003 | | pagina 18