INHOUD Colofon1 Van het bestuur1 Van de redactie 1 Inhoudsopgave 2 Rectificatie2 Nieuwe leden2 Bibliotheeknieuws 2 Emigranten in problemen De VOC in liederen Wie gaat er mee... Verbod over het aan land komen Vraag bij een foto S. Dros16 Verhaal bij een foto G.E Dros17 Watersnood Texel bedreigd Het vliegende schip Tessels Prate G.E. Dros23 RECTIFICATIE In het artikel 'Herinneringen van Aafje Burgman' in nr. 64 is een storende fout geslo pen. In de eerste kolom op blz. 19 staat 'de vrouw van Cornelis Coster.' Dat moet natuurlijk Gorter zijn. Onze excuses! NIEUWE LEDEN Mw. G. Daudey-Witte, Heiloo Dhr. R. Jongejan, Den Burg Dhr. M. de Nobel, De Koog Mw. A.E.L. van Swinderen, Zwaag J. Vis-Huisman, Australië Dhr. M.J. Witte, Den Burg (Vervolg Van de redactie) Dros het aanspreekpunt van de redactie, hoewel u natuurlijk altijd ook de andere redactieleden aan kunt spreken. Dit nummer gaat over de zee. De schepen en het scheeps volk, het ruige leven, de ellende en de hoop. En wie het over de zee heeft, heeft het ook over zeemansliederen. Texel heeft altijd te maken gehad met varensgezellen, die hier vandaan naar verre of minder verre oorden voeren of die juist probeer den hier op Texel een extra graantje mee te pikken als ze toch op de Texelse Rede lagen. Die lieden werden zoveel mogelijk geweerd, omdat men bang was voor de ziektes die ze meebrachten of het geweld en de diefstal of omdat men op Texel zou moeten voorzien in hun noden, terwijl men hier zelf niet bepaald in weelde baadde. In blad 65 vindt u officiële en persoonlijke verhalen en teksten van liederen en artikelen over de soms wonderlijke loop van de geschiedenis. Gelukkig blijft Gré Dros haar vrolijke uitsmijter, Tessels Prate, schrij ven. BIBLIOTHEEKNIEUWS Ontvangen van: dhr. H. Kievits: foto's van RK toneelclub 'Omhoog' 1937; dhr. G. Jansen: Historische fiets- en wandelroute in het teken van de VOC, samengesteld door G. Jansen en uitgegeven door fam. Tromp; Bemiddelingsbrochure Texel 1976; aquarel van Antoon Goes, 'gezicht op Oudeschild', kopieën betreffen de Texel uit Jacob van Neck, Amsterdams Admiraal en Re gent, doordr. H. Terpstra; dhr. F. Schellingen De Kleine Winst, 100 jaar Fa. Frans Zegel Kz, door S. Dros; dhr. C. Hoogerheide: Schoolgaan in De Koog, door C. Hoog- erheide; dhr. W. Braam: Trouwen elders 1663-1797, bewerking M. Klaassen; dhr. J. Kreeft: oude foto van Excelsior; dhr. J.C. Dros: Ingebonden Tex. Couranten 1932-1944 (1935 ontbreekt) en een pillendoosje van dr. Wagemaker; dhr.Bob Stoll uit Den Helder: diverse boeken over Texel. ledereen nogmaals hartelijk dank! Gekocht: Texel, 20 kunstenaars geïnspireerd in schoonheid door een waddeneiland verbeeld; Oorlogsmonumenten op Texel, door J.A. van Es jr. Heeft u nog spullen voor ons betreffende Texel, dan kunt u contact opnemen met M. Bakker-Zijm, tel. 312113 of dhr. A. van Heerwaarden, tel. 313036. W. Braam3 W.J. Kikkert 8 I. Maas13 M. 't Hart15 ds. C.H. van Rijn 18 A. Wubs-Koorn22 2

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2002 | | pagina 4