Met Huizinga en zijne kinderen wandelden wij het dorp rond, bezagen zijn nieuwe kerk met een ruim uitzigt van de gaanderij. Vervolgens wandelden wij weer terug naar Westerland. Wassenaar en ik kaas en eyeren gekocht bij Simon Mosterd en de Vries. Door 't land naar de haven op het schip waar het overig gezel schap zich met roeijen in zee vermaakte. Te vier ure voeren wij weder af naar Texel, doch 't was weldra doodstil. Prachtige zonsonder gang. Wij deden op 't schip ons middagmaal met brood en eyeren, koffij, later thee enz. Toen het donker werd bewonderden wij het lichten van het zeewater. Bakels en Stoffels en W. Westenberg maakten zich verdienste lijk met roeijen. Griet, Aurelia en Anna Vrendenberg-Kouwenaar enigszins onpasse lijk. Wij kwamen te 12 ure in de haven. Ver volgens bij Wassenaar. Wij met de wagen van Auke de Wijn naar huis, de anderen loo- pende. Wij tegen 2 uur naar bed gegaan, en te 9 ure weer opgestaan, nu weer uitgerust van de aangename vermoeienissen van gis teren. Woensdag 13 July Des namiddags wij met elkaar gewandeld naar de Tent. Wassenaar maakte de rekening op van de Wieringertogt, de gezamelijke uitschotten waren f 21,82 voor elk der 17 deelnemers f 1.2814 Uit: Dagboek van dominee Jacob Huizinga Irene Maas Op de Hoge Berg bij de Zandkuil stond sedert 1856 de zg. Tent', een ontspanningsgebouwtje, dat uit bijdragen van enkele notabelen opgericht en in stand gehouden werd. Voorname ingezetenen kwamen daar bijeen als in een sociëteit. Men vermaakte zich met paardrijden, gewichtheffen en ook wel met gymnastiekoefeningen, waarbij ds. Bakels nogal eens de leiding had. Over de 'Tent' is herhaaldelijk geschreven in het omvangrijke dagboek, dat een andere predikant, ds. Jac. Huizinga, in de tweede helft van de vorige eeuw bijgehouden heeft. Met een veranderend levenspatroon vertoor de Tent' allengs aan betekenis, men ging b.v. liever tennissen. Tenslotte was het gebouwtje nog maar nu en dan geopend, o.a. op 'Bosjesdag', Pinkster Drie, als de jeugd van Den Burg en Oude Schild naar de Hoge Berg ging. Menigmaal is het daar op vechtpartijen uitgedraaid! (Uit: Texel, foto's en prentbriefkaarten uit heden en verleden door J.A. v.d. Vlis) 14

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2002 | | pagina 16