gebruik konden maken. Jan Bakker (de Waal) zorgde met zijn accor deon voor muzikaal entertainment evenals het voor deze gelegenheid ingehuurde "Duo Charisma". Ook met teksten aan de wanden en met de rozen die werden uitgereikt werd duidelijk gemaakt dat de nieuwkomers wel kom waren. "We hebben het gezellig willen maken", aldus Zorgcentrum-medewerkster Riet de Goede. Inspraak De nieuwe bewoners werden ook toegespro ken door locatiedirecteur Kees Boer. Hij herinnerde aan het onbegrip en verdriet waarmee de bewoners aanvankelijk hadden gereageerd op de grote verandering maar veronderstelde dat de nieuwe kamers best in de smaak zullen vallen. De bewoners hebben door het maken van een eerste en tweede keus kunnen bepalen welke kamer ze willen hebben. In de meeste gevallen kon aan de eerste keus worden voldaan. "Ik ben be nieuwd wat u er straks van vindt en ik hoop dat we elkaar nog veel tegenkomen", aldus Boer. Voor de manier waarop de verhuizing zich had voltrokken kregen Boer en zijn me dewerkers direct lof toegezwaaid uit onver wachte hoek. "Een compliment voor de organi satie!" riep Johan Witte. Witte is met zijn 74 jaar de jongste man onder de bewoners. De oudste is de 98-jarige Willem (Wlllie) Wilner. Niet alleen wat de keus van de kamers be treft is rekening gehouden met de wensen van de bewoners. Ze hebben zelf behang en stoffering kunnen uitzoeken en aan de hand van proefopstellingen ook hun voork(l)eur kunnen kenbaar maken wat betreft keuken blokken e.d. De belangrijkste verbetering betreft het for maat van de kamers. In Sint Jan waren ze 28 m2 en in de Gollards bijna 10 m2 groter. De inrichting is aanmerkelijk luxer, met belang rijkste details als een thermosstatische meng- kraan en een wasbank waar een rolstoel on der geschoven kan worden. De balkons waarvan de Sint Jan-kamers waren voorzien vinden de bewoners in de Gollards niet terug, wel lange ramen tot aan de vloer die hele maal kunnen worden opengeschoven, uiter aard voorzien van een hekwerk om te voor komen dat het natuurlijke verloop al te groot wordt. In het nieuwe gedeelte van de Gollards zijn enkele algemene ruimten gemaakt. Daaron der een stiltecentrum dat te gebruiken is voor kerkdiensten, rouwoverdenkingen e.d. Een van de ornamenten is hier het ronde ge brandschilderde raam met de beeltenis van Sint Jan. Het is afkomstig uit het oude Sint Jan aan de Beatrixlaan en zat oorspronkelijk in de kapel van Sint Jan - Molenstraat. De officiële feestelijke heropening van het met 18 kamers uitgebreide Gollards verzor gingshuis zal pas na de jaarwisseling zijn. Iedereen zal dan in staat worden gesteld ken nis te maken met het gebouw en de activitei ten die er plaats vinden. Correspondentie [Van de uitgebreide correspondentie die nog voorhanden is, kan ik u één voorbeeld geven. Het bijzondere van deze briefwis seling is, dat de persoon ik kwestie met zijn geboortenaam als wei met zijn bij naam wordt genoemd.] Texel, den 17 april 1906 Ik verneem, dat de persoon te Uwent, welbe kend onder de naam Jaapie Kenniet, in hoog st armoedige omstandigheden verkeert niet alleen, maar zelfs omkomt van het levend onrein. Bijstand schijnt dringend noodzakelijk, zoodat ik U beleefd in overweging geef ten spoedigste hierin voorziening te treffen. De burgemeester Hiddingh Aan De Roomsch Cathoiieke Diaconie t.d. Cocksdorp 45

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2002 | | pagina 47