aannemer C.H.F. Duin. Vertragingen. Brandvoorschriften zijn gewij zigd! Er zijn extra prijsverhogingen! Vóór 5 mei moet Drijver de definitieve bouwopdracht krijgen! B&W moeten echter nog een sloop vergunning afgeven! Druk! Druk! Druk! Subsidie voor de isolatie: f 5.254, - voor het hoofdgebouw en f 800, - voor de aanleunwo ningen. Maar: meerkosten brandwering f17.000, -!! Alles begint op stoom te komen; er wordt meer vergaderd en in kleinere commissies. Alkema houdt toezicht op de bouw. De keu ken wordt besteld. Metselaars te kort. Drijver wil de binnenmuren storten; men heeft er geen bezwaar tegen, mits Drijver alle meer kosten zelf betaalt. Er wordt besloten om vi deo aansluitingen te laten maken en een C.A.S. (Centraal Antenne Systeem). Men be sluit om de effecten te gaan verkopen. Een belangrijke beslissing neemt het bestuur in de vergadering van 20 oktober 1978. Wim van Heerwaarden wordt de opvolger van Zr. Arnulfa per 1 maart 1979. De volgende dag zal de zuster dit bekend maken 'omdat er toch veel mensen en personeel aanwezig zal zijn, daar pastor Kolkman hier zijn verjaardag viert. Men voorziet dan de pensionprijs met 18.5 omhoog moet. En dat zijn louter per soneelskosten. Zr. Arnulfa wil graag dat het beeld van St. Jan (in de voorgevel Molenstraat) wordt overge plaatst naar de Beatrixlaan. De nieuwe eige naar heeft geen enkel bezwaar als de aanne mer (Drijver) het maar komt weghalen. Ook het meenemen van de planten en stuiken in de tuin is voor Duin geen bezwaar. "Je neemt maar wat je nodig hebt"moet hij hebben ge zegd. De kruiswegstaties komen in de R.K. kerk van de Koog en het ronde raam van de kapel gaat ook mee. Zr. Arnulfa vindt, dat als het 'pannebier' wordt geschonken, dat er dan ook maar snert moet worden gegeten! Zo gaan ze maar steeds door. Sommige be stuursleden maken soms 40 - 60 uur per week. Er komt een regenput. Wel of geen zonwering in het hele gebouw? Moeten de nieuwe bewoners zelf hun kamer inrichten of doet de stichting dat? Het inrichten van de kapsalon vereist deskun dig advies; men vraagt dat aan mevrouw Zegers-Bakker. Ledikanten, tuinaanleg, wasmachine in de keuken, naamplaatjes, biljart, matrassen, keukeninrichting, diepvriescel, braadpan, afzuiging, verwarmingsinstallatie, vitrages, schoonmaken, verhuizen. Ja! Verhuizen op 8 augustus. Hoewel? Er zijn nog een flink aantal gebreken aan het ge bouw en die moeten toch eerst allemaal wor den verholpen? Slecht gestelde vloerdelen, niet goed afgehangen deuren, aangetaste schuifpuien, bedenkelijke dakbedekking Zullen ze voor de openingsplechtigheid én pastoor Persoon vragen én burgemeester Engelvaart. Als de eerste het niet doet, dan hebben ze een goede reserve! De opening zal worden gehouden op 23 november 1979. Er zal een plechtig geconcelebreerde hoog mis zijn m.m.v. de Zeer Eerw. Heer Willems, deken van den Helder, pastoor Persoon en pastor Kolkman. Feest. Lekker eten. En de film die de Lichtboei gemaakt heeft van de ontwikkeling van de bouw wordt vertoond. Na het feest worden de puntjes op de 'i' ge zet. Water, condens, circulatie problemen, verwarming. Water onder het gebouw. De verwarming hangt in het water. Dit zorgt voor vochtigheid en condensvorming. Drijver biedt aan om voor kostprijs een drainage rond het gebouw aan te leggen. Eind goed, al goed! 1980. Zr. Arnulfa wordt 66 jaar in februari. In mei heeft ze haar 40-jarig professiefeest en neemt ze afscheid als directrice. Dat moet natuurlijk worden gevierd. 28 mei 1980 is er feest! Er wordt de zuster een geweldige af scheidsreceptie aangeboden. En in de hal blijft haar naam voor altijd aanwezig in de vorm van een gedenksteen, want, bij alle na men van de bestuursleden staat ook fier haar naam. En bovendien heeft zij de eerste steen heeft gelegd voor dit nieuwe SINT JAN.] 43

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2002 | | pagina 45