inclusief 2286 are grond op f 510.000, - Op de vergadering van 17 september kan de voorzitter meedelen, dat de grond aan de Beatrixlaan definitief beschikbaar is voor f 56,25 m2. Maar voordat er iets kan worden gedaan moet eerst de 'Zwalkersburcht' wor den verplaatst. Alkema heeft intussen al me degedeeld dat, als de goedkeuring er tijdig komt, er in 1976 kan worden begonnen met de bouw. Op de volgende vergadering meldt de heer Langeveld van de K.V.B. (Katholiek Verbond v. Bejaardentehuizen) dat volgens zijn schatting het oude gebouw f 900.000, - waard is. In de loop van april komt de verklaring van geen bezwaar binnen. Maar.... er mogen niet meer dan 50 bedden komen. Wethouder Zui- dewind zal er bij de Staatssecretaris op aan dringen om wat meer ruimte te geven bij de (ver)bouwing van het oude gebouw. Het is al augustus als de vergadering 'ont stemd' is over een antwoord van de Gemeen te. Men had zózeer aangedrongen om de grondprijs te verlagen, maar er gaat geen gulden van de prijs af. Maar ze willen wél het oude gebouw kopen; f 700.000, - Alkema deelt mee dat het schetsplan, op 15 kleine puntjes na, is goedgekeurd door GS. De woningen achter de landbouwschool zijn door de Stichting Bejaardenzorg overgedaan aan de Woningbouw Vereniging. Hier komen dus geen bejaardenwoningen. In oktober moet er voor 6200 m2 grond f 450.000, - worden betaald. Vreselijk duur! GS laten weten dat er nooit gebouwd kan worden met deze hoge rondprijs. Er moet nog een stevig robbertje worden gevochten aleer de spade de grond in kan. Als klap op de vuurpijl komt wethouder Nauta met het idee om de Zwalkerburcht te laten staan. Hij vindt het daar wel passen en die scouts? Dat is toch een mooie afwisseling voor de bejaarde bewoners? Niet dan? Gelukkig blijft hij niet te lang doordrammen en in januari 1977 meldt hij het bestuur dat het wel losloopt met de bouwplannen. De Gemeente blijft intussen vasthouden aan de prijs van 4,5 ton voor het oude gebouw en wenst een optie tot 1 juni 1977. Wethouder Zuidewind is positiever en denkt dat het wel 7 ton kan worden. Elke gul den is belangrijk, want de rente is niet mals: 12,5%! Maar de ontwikkelingen zijn nu zó ver dat men op 1 februari de architect de opdracht kan verstrekken. Hij denkt totaal zo'n 5 7 maanden nodig te hebben voor het aanbeste- dingsgereed maken en voorbereidingen voor de werkzaamheden. Verheugd zijn de leden van het bestuur, als er bericht binnenkomt van de taxateur van de onroerend goed be lasting: f 750.000, -! (voor het oude gebouw.) Jammer genoeg is een vertrouwelijk gesprek tussen St. Jan en de Gemeente uitgelekt naar makelaar Brandsen. Dat is nadelig voor de onderhandelingen. Bij nader onderzoek blijkt dat het 'lek' niet in het bestuur van St. Jan zit.. De Zwalkerburcht kan verhuizen naar de Bernhardlaan. Maar het duurt nog tot mei volgend jaar eer men met het grondwerk kan gaan beginnen. Nu gaat het allemaal snel. GS geeft geen groen licht bij een grondprijs van f 61,50. De Gemeente biedt 7 ton voor het oude gebouw. Fa. Drijver gaat bouwen en wil reeds met het grondwerk aanvangen. De ouverture is geweest; het spel kan nu echt gaan beginnen. Ik stel u daarom even voor aan de vrouwen en mannen die letterlijk een baan naast hun werk krijgen de komende maanden. Dat zijn: G. Bakker - voorzitter; T. Witte, M. Zijm, S. Hin, J. Smit, J. Vermue, D. Witte-Kooi, M. de Graaf, Zr. Arnulfa, F. Rozemeijer, C. Commandeur en Wim van Heerwaarden, notulant. 1978 Makelaar Kuip meldt een bod van 780.000, - op het oude gebouw, maar onder voorwaar de. Zijn voorstel is om over te gaan tot econo mische en juridische overdracht, indien dit geen bezwaar oplevert bij de notaris. De rente is nu tussen de 8 en de 9 Drijver verhoogt zijn prijs met 4 terwijl 2 rede lijk zou zijn. Men spreekt van een monopolie positie. De lening die men aangaat is f 3.537.000, - tegen 8,125 1 bereidstellingsprovisie en 0,125 bemiddelingskosten. Het oude gebouw is intussen verkocht aan 42

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2002 | | pagina 44