Op. Er wordt prijsopgaaf gevraagd voor de olie voor de centrale verwarming aan SHELL, ESSO, CALTEX en de heer Jb de Graaf (den Burg). Esso is de laagste inschrijver met f 13,50 per 100 liter franco tank! De keuken wordt door de Fa. Geubels geleverd. De Fa. Lunter levert linoleum en de bedden. De Fa. Moerbeek de vitrage en gordijnen. Op dinsdag 19 maart vergadert men weer in de Zwaan. De bouw nadert zijn voltooiing en men denkt voorzichtig aan de officiële ope ning in de maand juni. Het financieel verslag wordt goedgekeurd en de pensionprijzen wor den vastgesteld. Entreegeld: f 250, -. Een tweepersoons kamer kosten f 240, per maand; een éénpersoonskamer doet f 150,- per maand. Een éénpersoonskamer met warm water kost f 152,50 per maand! De leden van het bestuur wordt nogmaals dringend aangeraden de ontbrekende gelden bijeen te brengen. Het bestuur krijgt vrij man daat om meubels uit te zoeken en te bestel len. Aan C. Duin, J. Smit en P. de Porto wordt een offerte gevraagd voor de banken in de kapel. Het suppletiefonds komt weer ter sprake; het R. K. Armbestuur neemt op zich om dat fonds in het leven te roepen. Twee maanden later is het plan voor de opening veranderd: au gustus in plaats van juni? Men is niet tevre den over de bouw. De afwerking laat te wen sen over en er gebeurt te weinig. Als de aan nemer ter vergadering wordt geroepen om daarover uitleg te geven, geeft hij ais ant woord, dat de architect steeds te laat is met zijn tekeningen en dat hij daarom niet kan doorwerken! Aan het eind van de maand gaat men, voor dat men gaat vergaderen in de Zwaan, een kijkje nemen op de bouw. Opzichter Zijm is het er mee eens dat hij vanaf 1 juni tot aan de opening van het gebouw nog maar een halve baan heeft. De banken voor de kapel worden gemaakt door C. Duin voor f 2.250, - En dan is de grote dag daar: donderdag 19 september 1957, de officiële opening. Sint Jan Loopt vol. Binnen een half jaar moet er worden gewerkt met een wachtlijst. Zelfs de rouwkamer wordt verhuurd. Enige leden van het bestuur zijn het daar helemaal niet mee eens. "De heer Merkx kan zich niet vere nigen met de exploitatie van de rouwkamer, temeer daar er besloten was deze niet als kamer te exploiteren. De heer S. Hin is het met hem eens. Er wordt na ampel beraad besloten dat, als de bewoonster vertrekt of overlijdt, de rouwkamer alleen als zodanig zal worden gebruikt". 10 Jaar later In Hotel de Zwaan vergadert het bestuur. Er zijn twee gasten aanwezig: de heer Schol van de directie Volkshuisvesting te Haarlem en rector Rozenhart van de St. Jacob Stichting uit Amsterdam. St. Jan wordt besproken. Het gebouw is jong maar verouderd! En, gezien de vergrijzing van de bevolking is er meer huisvesting nodig. De heer Schol: Bijzonder sneu voor de wer kers van het eerste uur, die, onmiddellijk na dat de gelegenheid zich voordeed, een rust huis hebben gesticht. Deze pioniers zitten nu met verouderde rusthuizen, terwijl degenen die eerst veel later tot de bouw van een rust huis zijn overgegaan veelal een gebouw met de beste outillage hebben. Conclusie: St. Jan kan nog wel enige tijd mee, maar zal binnen afzienbare tijd moeten worden afgestoten én men zal moeten gaan zoeken naar nieuwbouw mogelijkheden! (Notulenboek jan. 1953-febr. 1968) 27

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2002 | | pagina 29