hiervoor vermeld. Van den heer Hendrik Janszoon Zijm, wonen de te Haarlemmermeer uit eigen hoofde. Van den heren J. W. Brandt, J. J. Settels en H. J. Zijm, alle voornoemd, als krachtens vol- magt den 22® april 1858 ten overstaan van den notaris M. W. Bok en getuigen te Texel verleden en waarvan het geregistreerd verle den origineel aan de minuten is toegevoegd, geanneerd gebleven ten deze speciaal ge- magtigt. I. Door mej. Guurtje Zijm, huisvrouw van Dirk Witte, veefokker, met wie zij onder het bestuur der voormalige fransche wet geving in gemeenschap van goederen is gehuwd. 2. Door de heer Maarten Zijm, veefokker. 3. Door de heer Simon Zijm, veefokker. 4. Door de heer Jan Schraag, veefokker, als in huwelijk hebbende Cornelia Zijm, met wie hij onder de nederlandsche wetgeving is getrouwd. 5. Door de heer Hendrik Smit, veefokker, als in huwelijk hebbende Dieuwertje Zijm. 6. Door de heer Jan Kuiper, veehouder, ge huwd met Antje Zijm, zijnde zij Guurtje, Maarten, Simon, Cornelia, Dieuwertje en Antje Zijm, met en benevens Hendrik Janszoon Zijm, de zeven enige nagelaten kinderen van wijlen hun ouders JAN ZIJM en ANNETJE DIJT, hunne moeder, die een zuster was van wijlen vrouwe Maartje Dijt, tezamen voor een vierde part, krach tens gemeld testament. 7. Door de heer Hendrik Dijt, veefokker. 8. Door de heer Cornelia Slmons Dijt, lan deigenaar, als bij acte den 4e april 1846 door nu wijlen de heer Cornelia Dijt, we duwnaar van Heiena Verberne, ten over staan van notaris Bok, getekend te Texel, benoemd tot voogd over de minderjarige Cornelia en Marretje Dijt. 9. Door de heer Pieter Cornelia Verberne, veefokker, als bij acte benoemd tot toe ziend voogd voor de genoemde mindeija- rige kinderen, zijnde genoemde Hendrik Dijt en de minderjarige Cornelis en Marre tje Dijt, de enige nagelaten kinderen van nu wijlen de heer Cornelia Dijt door hem bij zijn lang vooroverleden echtgenoote Heiena Verberne verwekt, en alzoo bij representatie hunne vader, die een broe der van wijlen vrouwe Maartje Dijt ge weest is, mede erfgenamen van dezelve vrouwe Maartje Dijt, tezamen voor de laat ste vierde part harer nalatenschap, krach tens gemeld testament. De inboedel zal worden geschat en aanwij zing daarvan zal geschieden door mej. Hen- drikje Bakker, weduwe van de heer Mein- dert Duijkers, zonder beroep en ten sterfhui- ze in de Oude Teertuinen woonachtig. In de boedel gevonden afschrift van een tes tament van wijlen M. Spreeuw, 31 december 1852, afschrift van een acte van bekendheid 4 oct. 1856, ten blijke dat de heer M. Spree uw geene bloedverwanten in de regtopgaan- de of nederdalende linie heeft nagelaten, blij kt uit een acte dat genoemde Spreeuw tot zijn enige erfgenamen heeft nagelaten zijn wedu we Maartje Dijt, met wie hij onder de oude Napoleon in gemeenschap van goederen was gehuwd. Afschrift van een testament van vrouwe Maartje Dijt, waarbij aan Cornelia Rijk wordt gelegateerd 800 gulden vrij van successie, afschrift van een testament waarbij aan de echtelieden Jacob van Heerwaarden en Aaltje Smit de hiervoor genoemde obligaties te hunne wordt gelegateerd lasten met de achterstallige renten. Afschrift van een testament van vrouwe Maartje Dijt, waarbij aan Cornelia Rijk wordt gelegateerd 800 gulden vrij van successie, afschrift van een testament waarbij aan de echtelieden Jacob van Heerwaarden een Aal tje Smit de hiervoor genoemde obligatie te hunne wordt gelegateerd lasten met de ach terstallige renten. Afschrift van een testament waarbij aan de zeven kinderen van Antje Dijt, gehuwd geweest met Jan Mz Zijm, bo ven hun erfdeel wordt gelegateerd ieder 1000 gulden waarbij de bepaling dat de uitkering moet worden gedragen door de helft der na latenschap. Aan Algemeen Weeshuis den Burg f 500,-. Vereniging van de H. Vincentius a Paulo en R. K. Joannes Weeshuis Amsterdam evenzo groot bedrag. 23

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2002 | | pagina 25