Ik dacht; 'Ik weet het wel, elk kijkt mij daar straks aan 'k Heb met dat water meer voor den Docter gestaan.' Maar door aanraderij van Vader en van Moeder Van mijne beide zusters als ook van eiken Broeder Besloot ik heen te gaan, ik leerde mijne les 't Was maar een kleinigheid, 't was maar een vraag of zes Ik zat met hoop en vrees bij vele kameraaden Het scheen mij toe dat daar mijn Haaring niet zou braaden Dat bleek ook al zeer gauw toen Domenie mij vroeg Viel mij het antwoord daar op wel wat zwaar genoeg Daar was juist één persoon, wiens naam ik zal verzwijgen Maar hij moest zelfs zien één ander oog te krijgen Hij heeft een parel oog, en zoo men veeltijds ziet Een elk die aanschouwt zijn eigen bogchel niet Hij lachte om mijn klank dien ik daar toen ging uiten Omdat ik door mijn vrees in woorden erg stuiten Toen ik dat had gedaan gaf Domenie hem leer: "t Was beter dat hij dankbaar was aan onzen Heer Dat hij daar niet aan leed en verder geen gebreken.' En dus begrijpt uw goed hoe dat zij allen keken De een met medelij den spotter met berouw Dien wel gevoelden wat Domenie bedoelen wouw Den zaterdag daarna moesten wij Catechiseren Over de zelfde les ik ging het weer probeeren Toen ging het nogal goed, ik had zeer weinig last Wat Domenie mij vroeg dat antwoorden ik vast Ik had zeer weinig last iets in mijn hoofd te krijgen En kreeg ook minder last om zulks te verzwijgen Hegeen ons Domenie ook erg best beviel Zoodat voorjaars daarna die goede oude ziel Mij met een twaalftal allemaal Jongelingen Belijdenis des geloofs door wetenschap dier dingen Als lidmaat in de Kerk heel mooi bevestigd heeft Maar heeft ook tot mijn spijt daarna geen jaar geleefd' Over het overlijden van Dominee Steinfort schrijf ds. Huizinga op 16 juni 1863: 'Des namid dags Sikkes bij mij thee gedronken. Hij berigtte den dood van do. Steinfort, gisteravond half 11 was hij in welstand naar bed gegaan en vannacht 1 uur (de meid had eerst te half 1 eenige beweging gehoord) aan een beroerte overleden.' Irene Maas Bronnen: Het Levensverhaal van Frederik van der Vis, Openbare Bibliotheek Texel Dagboek ds. Huizinga 24

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2002 | | pagina 26