gevraagd als kamermeisjes voor zes weken in het Badhotel op Texel. Mijn moeder en haar vriendin (zie foto) hadden hier wel zin in en schreven er op. Zij werden aangenomen en zo heeft ze mijn vader ontmoet. Ze sliepen op de zolder van het Mierennest. Daar waren twee gedeelten afgeschut; een voor de jon gens of mannen en een voor de dames. Er zaten geen plafonds in, dus smeten de jong ens vaak een handvol snoep of pepermunt over de balken. Een keer hadden de jongens touwtjes aan de meiden hun kussens gebon den en de touwtjes over de balken naar hun afdeling gebracht. Het was wat schemerig, dus hadden ze niets in de gaten. Toen alles rustig was trokken de jongens aan de touw tjes en vlogen de kussens omhoog. Dolle pret natuurlijk. Zes jaar lang ging mijn moeder zes weken naar Texel om in het Badhotel te werken. Mijn vader kwam verder een paar maal per jaar naar Schagen en verder schreven ze elkaar regelmatig. Op 23 februari 1917 zijn ze getrouwd in Schagen. De volgende dag gin gen ze op de fiets naar Texel. Er moest ook nog een klein tafeltje mee. Dat had mijn va der op zijn rug gebonden, de poten naar ach ter uitgestoken. Ze gingen bij mijn opa ©ver huis wonen. Daar is mijn oudste broer Klaas geboren op 20 februari 1918. Na ruim een jaar heeft mijn vader een houten noodwoning laten zetten op het Mienterglop, 'de Kruiskoog'. Daar hebben ze gewoond tot ongeveer 1922. Op 9 april 1919 werd Antoon geboren en een jaar later op 22 juni 1920 werd Marius gebo ren. Dus drie jongens in drie jaar tijd. Je mag er niet aan denken, zonder waterleiding en wasmachine. Op een gegeven moment kre gen de jongetjes alle drie kinkhoest en moes ten mijn ouders er geregeld 's nachts uit als ze het benauwd hadden. Dat duurde onge veer zes weken. Mijn ouders waren allebei tien kilo afgevallen! 20 Klaas Burgman en Marie Struijff voor hun huwelijk, ca, 1916 De Kruiskoog, gebouwd in 1918 1922. Klaas 4 jaar, Antoon 3 jaar, Marius 2 jaar Toen was het nog de gewoonte dat kleine

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2002 | | pagina 22