INHOUD BIBLIOTHEEKNIEUWS NIEUWE LEDEN Geschonken door: DEEL 3 BOERDERIJENBOEK Colofon1 Van het bestuur en namens de redactie1 Inhoudsopgave 2 Nieuwe leden2 Bibliotheeknieuws 2 Mededeling: deel 3 Boerderijenboek3 'Niet op kneteren' M. 't Hart3 De clerus en de vrouwen G. v.d. Kooi 5 Geneesheren en een vreemde kostganger C. Re/)'8 Een oud redder vertelt K. Uitgeest11 Een vreemde patrijs op de Razende Bol C.Reij14 Texelse poëziealbums A. Wubs-Koorn15 De eerste auto's in Oosterend T. Vlaming 19 Een verhaaltje bij een foto 20 De veenmol I. Maas21 De Beukema's naar Texel G. v.d. Kooi 22 Tessels Prate G.E. Dros23 Dhr. P. Boon, Hoogeveen Dhr. S. Bremer, Oosterend A.G. Grootelaar, Den Burg Dhr. J. Koopman, Oudeschild Mw. Smit-Zijlstra, Den Burg -mw. I. Maas: kopieën van een oude RWS-kaart van Texel, met name hetZW-deel, uit het archief van Ecomare; -dhr. Th. Reij: een bidprentje; -dhr. J. v.d. Pijl: 2 foto-afdrukken van mensen in afwachting van de geallieerden, hoek Parkstraat-Weverstraat; -dhr. G.Q. Bruynzeel: 2 kopieën van tekeningen van de Waal; -mw. Koopman: div. knipsels; -dhr. P. Wit: uitgebreid artikel over windmolens; -mw. A. Stevens-Ruiter: foto-afdruk bestorming van de Schans 1913, t.g.v. eeuwfeest Ned. onafhankelijkheid; fam. Van Schoonhoven: catalogus Nacht van de kunst; -mw. N. Slaman-Witte: foto-afdrukken uit de 30er jaren van uitstapjes van de Lagere Landbouwschool; -fam. J. Rijk via mw. Slaman: div. foto's van de folklore; dhr. Th. van Heerwaarden: foto van de Staf 5e compagnie Gezagstroepen '46; dhr. J. Schoorl: foto graf P. Kikkert op de Grebbeberg; dhr. J. Kreeft: Zuster Bertha, door W. Mets Tz; mw. P. Groenhof: Tabellarisch Kasboek v. Wed. G. v.d. Kooy de Cocksdorp en Handleiding v.d. omgang met het Ja- vaansch werkvolk; dhr. H. Maas Rz: div. krantenknipsels; dhr. G. v.d. Kooi: kopie van versjesschrift van Jacob Timmer, Archieven Gem. Texel, div. knipsels en bescheiden. ledereen nogmaals hartelijk dank! Een speciale vermelding en woord van dank gaat uit naar de fam. D. Biesboer. Van hen kregen we: 5 speculaas/taai-taai planken, 2 schenkkannen, 2 schepjes, een boterspaan, een sloof, een oude foto van de Weverstraat, een excursiefoto 1937 van J.H. Kikkert, 2 cliché's, ingelijste oorkonde 1e prijs 1924 etalagewedstrijd van A. Kikkert en Zn, 40 jaren station voor Maalderij en Bakkerij 1949, 3 receptenboeken en div. verpakkingsmateriaal etc. van Banketbakkerij Ofrein. Heeft u nog spullen voor ons, dan kunt u contact opnemen met M. Bakker-Zijm, tel. 312113 of A. van Heerwaarden, tel. 313036. Mededeling van de Stichting Historie van Boerderijen op Texel: Bij voldoende belangstelling verschijnt medio november DEEL 3 VAN HET BOERDERIJENBOEK 2

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2001 | | pagina 4