POËZIEALBUMS 1800-1940 zoek wees uit dat het schip uit elkaar gesla gen en grotendeels onder het zand verdwe nen was. De verdere berging zou te tijdro vend en te kostbaar zijn en werd door de overheid volledig gestaakt. Leningrad zal niet op de drank gerekend hebben. Aangenomen werd dat het kostelijke vocht bestemd was voor een kleine haven in een van de Scandi navische landen. Er wordt verteld dat de toen in beslag geno men en opgedoken drank niet door de (Texelse) strandvonder (de burgemeester) verkocht werd, maar in zijn opdracht vernie tigd is. Wie weet meer? Cor Reij Bron: NTC 1926/1927 Op de foto linksonder zien we Dirk Bruin, ge boren in 1806. Hij was broodbakker in Den Hoorn. Dirk vond een vrouw die goed bij hem paste, nl. Cornelia Blaauw. Het zgn. poëzieal bum was toen al ongeveer twee en een halve eeuw in zwang, doch uitsluitend bij vorsten, hoogleraren, predikanten, studenten van de universiteiten en adellijke dames. Er werden vaak prachtige tekeningen en verzen ge maakt. Tijdens het leven van Dirk Bruin ver schijnt het album ook onder de 'gewone' bur gers. Toch is er, voor zover mij bekend, pas een poëziealbum in deze familie bewaard gebleven van een dochter van Dirk, Grietje. Grietje Bruin bij haar 50-jarig huwelijk met Simon Ariesz Lap 15 N.B.: In de Tex. Courant van 19 dec. 1986 is meer te lezen over deze stranding. Klaas Uitgeest lever de gegevens en er is een ooggetuige (Kees Dek ker) aan het woord. (Red.)

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2001 | | pagina 17