INHOUD NIEUWE LEDEN BIBLIOTHEEKNIEUWS Colofon1 Van de redactie 1 Van het bestuur1 Inhoud/Nieuwe leden 2 Bibliotheeknieuws 2 Piet Bakker4 Oudeschilder haven5 Anna Jans 12 Levensverhaal van Tinus Vlaming 14 Oosterender verhaal/ Peperstraat 317 Verhaal bij een foto 20 Een oud-redder vertelt 22 Een familienaam (sage) 26 Tessels Prate27 C.Th. Bakker, Amsterdam J.C. Bakker, De Koog V. van Beek, De Koog C.H. v.d. Berg, Den Burg L. v.d. Berg, Hippolytushoef E. Blom-Boogaard, Den Burg H. Boks, Oudeschild A M. Boon-Haker, Den Burg W.J. Commijs, Amersfoort N. de Leeuw, Den Hoorn A. Dekker, Den Burg J.J. Drijver, Den Burg R. Groeskamp, Den Hoorn D. Haker, Den Burg A. Hersenberg, Nunspeet N. Jongejan, Den Burg J. Kamphuis-Kooger, Ooster hout G.C.M. Keijzer, Den Burg A. Keuning, Den Burg B.M. Klute-Wuis, De Koog M. Koning, De Cocksdorp J. Kortenhoeven, Cappelle aan de IJssel H.H. Lasthuizen, De Koog G.C. Ruengs-Wuis, De Koog H.E. Rus-Dijt, Schagen S. Schellinger, Oudeschild M.A.M. Timmer, Den Burg S.G. Timmer, Oudeschild M S. Winkler, Den Burg C. Zoetelief, De Koog (vervolg bestuur) menig monumentaal pand. Inzage in het ontwerp bebouwing "Vogelmient" te De Koog toont, volgens Willem Kikkert, aan dat het Koger kerkhof bui ten de bebouwing blijft. Leden van onze vereniging zullen in het komende jaar het bestand van de bibliotheek rubriceren in het computerbe stand. Dit zal ook gebeuren met het foto-archief o.l.v. Gelein Jansen. Na de pauze van de vergadering verzorgde de heer B. Gui- lam voor een aandachtig gehoor een interessante lezing met als titel 'De historie van de kerken op Texel'. Onze vereniging is vertegenwoordigd in de stuurgroep van het Maritiem- en Juttersmuseum door Cor de Wolf in de adviescommissie voor kunst en cultuur van de Gemeente Texel door Willem Kikkert en in het bestuur van Radio Texel (Slot) door Jaques Dijt. De redactie, bestaande uit Gré Dros, Marijke Palm, Simon Dros, Cor Reij en Gerard van der Kooi zorgen voor de inhoud van ons goed verzorgde verenigingsblad. Kitty Kikkert ver zorgt het tikwerk en de lay-out en drukkerij Gerja te Waarland drukt het blad. De bezorgers verdienen een pluim voor het belangeloos be zorgen van het blad. Tot besluit wensen de leden van het bestuur u weer gezellige uren toe met het lezen van deze nieuwe aflevering. Ontvangen van: dhr D. Haker: div. jaarboeken Historisch Genootschap Oud West-Friesland; dhr. A. Eelman, USA: div. familiefoto's; dhr. W. v.d. Berg: ontwerp bouw Paardenstal Hollewalsweg, bouwtekeningen Gesticht van Weldadigheid, plan bouwteke ningen om RK school Molenstraat in te richten v. gymnastiek lokaal; dhr. D. Rozeboom: archief UDI en ingelijste oorkonde t.g.v. 40-jarige bestaan; dhr. M. Wernand:glasplaten van J.C. Bruin; dhr. A. Bakker: Texel, Portret van een eiland van J. Nauta en tegeltje van het Hoornderkerkje; mw. A. Lagerveld: foto echtpaar Troost te De Cocksdorp; mw. A C. Slaman-Witte: div. kopieën van familiefoto's en bruiloftsliedjes fam. Witte; dhr. A. Keizer: Texel, door O. Haverkamp; dhr. W. Kalkman: div. Tex. Couranten uit de oorlog en brochures, en Sprookjes v.d. kust door Jan Wolkers; dhr. W. Braam: 2 foto's van Vruchtbaaroord; Gemeente Texel: div. bescheiden Bescherming Bevolking 1953-1966; ->

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2001 | | pagina 4