dingsboot zich reisvaardig en wist na een moeite vollen tocht door de wilde branding het schip te bereiken en de uit 7 man be staande equipage behouden aan land te brengen. De kapitein van het stoomschip, de heer Hud- son, noemde het een kranig stuk werk, getui ge een zijner uitdrukkingen: 'To make a nar- row escape' (ternauwernood ontkomen). Hierna werden de bekroningen uitgereikt. Schipper Maarten Boon Mzn. ontving een zilveren gesp, de roeiers Jan van der Kooij, Gerard van der Kooij, Willem Griek Lzn., Ab List en Piet Boon Mzn. elk een bronzen gesp en de roeiers Bram Bakker Jzn., Kees de Graaf Johsz., Martinus Wegman Gzn., Jan Boon Mzn. en Herbert Kalis, die nog geen ordeteeken hadden, elk een bronzen medail le, terwijl alle redders nog een getuigschrift in lijst ontvingen. Daarop bracht de voorz., namens de bestu ren een hartelijk woord van dank aan de red ders voor hun gevaarvol werk, bracht nog even in de herinnering de redding van de Isbjorn en stelde een driewerf 'hoera' voor ter eere van de redders aan te heffen, waaraan door de aanwezigen, die van de plechtigheid getuige waren van ganscher harte werd vol daan. Zichtbaar aangedaan bedankte de schipper der boot namens de bemanning voor deze huldebetooging. Ten slotte werd den redders, die met hun echtgenooten wa ren opgekomen, de eerewijn aangeboden. Samenvatting Het 27 jaar oude ijzeren Engelse S S. 'Ten- goy' was een trawler die omgebouwd was tot vrachtschip (vroeger 'Leverton' met thuisha ven Boston) en was met 75 ton steenkolen onderweg van Goole aan de Humber (Eng Reddingsbootstation De Cocksdorp. V.l.n.r. mevr. Gaarlandt, W. Meyeringh, D.C. Dros, Jac. Buys Jacz, W.P. Mets Tz., burgemeester Gaarlandt, chauffeur van het gezelschap, Jac Kalis, Piet van Hert. (De heren Meyeringh, Dros, Buys, Mets en Gaarlandt waren bestuursleden van de N.Z.H.R.M. afdeling Texel.) In de boot v.l.n.r. Maarten Boon (schipper), Ab List, Gerard van der Kooy, Reijer Buijs, Broer de Boer, Jac. van der Kooy, Gerrit Bakker, Kees Boon, Jan van der Kooy, Jan Boon Mz, Willem Griek en Piet Boon. 25

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2001 | | pagina 27