TESSELSE GEDICHTEN EN RIJMEN AFL. 4 Trijntje Kikkert-Bruin (1902-1976) 17 Trijntje Bruin werd op 11 mei 1902 geboren in Den Hoorn, als dochter van Willem Bruin en Neeltje Bruin. Vader Willem was brood bakker en het gezin woonde in de bakkerij, nu Herenstraat 31. In 1926 trouwde Trijntje met Nanning Jac.zn. Kikkert uit Den Burg en ze verhuisde naar de boerderij, nu Heren straat 6. Ze hield van de natuur, ze genoot van het boerenleven. Vooral de dieren had den haar grote liefde. Ze verzorgde de kip pen en de kalfjes en ze bracht heel wat 'soggen' groot. Nanning en Trijntje kregen twee kinderen. Beiden zijn bekende Texelaars geworden. Zoon Willem is oprichter en leider van de zanggroep 'Oude Liedjes' en hij is een ver dienstelijk amateur-archeoloog. Dichten kan hij ook! Dochter Nel Koorn-Kikkert is een bekend tekenares en kerkorganiste. Gedich ten schrijven zit ook haar in het bloed. In 1957 verhuisde het gezin naar ruilverka velingsboerderij 'De Mient' buiten Den Hoorn, aan de Rommelpot. In 1964 keerden Nanning en Trijntje naar het dorp terug, en woonden ze op Naalrand 23. In 1976 overleed Trijntje. Ze werd 73 jaar. Zij, die haar gekend hebben, zullen zich her inneren dat ze een zeer beeldend taalge bruik had, doorspekt met prachtige oude Texelse uitdrukkingen en citaten. Haar 'rijmen' zijn romantisch van toon, de natuur is vaak onderwerp. Eerbied voor de Schepper en zijn schepping klinken er in door. Ze schreef ook gelegenheidsverzen. Haar werk verscheen nu en dan in de Texelse Courant en ook publiceerde ze in het folkloristische blad 'De Speelwagen'. 'Rijmelarij' stond op het schrift dat ze speci aal naliet aan haar kleindochter Kitty. Niet alleen was Kitty, via enige naamspelingen, naar haar vernoemd, maar ook herkende ze in deze kleindochter veel van haar eigen karaktertrekken. De twee gedichten in dit artikel zijn gekozen uit genoemd schrift 'Rij melarij'.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1997 | | pagina 19